چرا دارندگان سهام عدالت فروشنده نیستند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜3
  • 👁️213

بورسان: افرادی که روش غیرمستقیم را برای فروش سهام عدالت انتخاب کرده‌اند، ظرف یک ماه آینده می‌توانند به فروش سهام خود اقدام کنند. چراکه به گفته سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تا یکماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند سهام خود را بفروشند. با این حال به نظر نمی‌رسد دارندگان سهام عدالت تمایل چندانی به فروش سهام خود چه از روش مستقیم و چه غیرمستقیم داشته باشند. 

سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی می‌گوید: از 19 میلیون سهامدار سهام عدالت که روش مستقیم را انتخاب کرده اند, 3 میلیون نفر اقدام بفروش سهام‌خود کردند این‌موضوع بیانگر این است که افراد می خواهند سهام خود را نگهداری کنند.

اکبر حیدری تصریح کرد: شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی به عنوان نخستین شرکت پذیرفته شده در بورس بود و سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند در این استان اقدام به فروش سهام خود نکردند بنابراین صفی برای فروش سهام عدالت تشکیل نشد.

او تاکید کرد که از زمان آزادسازی سهام عدالت بارها به سهامداران تاکید شده که از فروش آن خودداری کنند زیرا این سهام ارزنده است و مردم می توانند در آینده از سود آن استفاده کنند.

به گفته حیدری، دو روش مستقیم و غیرمستقیم برای فروش سهام عدالت مشخص شد که در روش غیرمستقیم, سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند و سبد دارایی سهام عدالت, در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه افراد باید توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری همان استانی که ثبت نام کردند اقدام به فروش سهام خود کنند گفت: در روش غیرمستقیم، صرفا سهم‌ها در یک سهم و توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی عرضه می‌شود و افراد برای فروش باید توسط همان شرکت سرمایه‌گذاری در استان اقدام کنند.

حیدری با بیان اینکه با بیان اینکه در هفته آینده, مجمع افزایش سرمایه 4 شرکت برگزار می‌شود, افزود: فرایند پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی, مرحله‌ای است تا به امروز بیش از 27 شرکت مجمع افزایش سرمایه را انجام دادند و منتظر تائید نهایی هستند.

سخنگوی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اضافه کرد: مجمع شرکت سرمایه گذاری استان تهران برگزار شد اما براساس تصمیم شورای عالی بورس قرار شد شرکت سرمایه گذاری استانی البرز به صورت جداگانه تاسیس شود./تسنیم

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر