اسپرسو بورسان شنبه ۲۵ تیر؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

پیشنهاد مهم ایران به آمریکا

پیشنهاد مهم ایران به آمریکا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورسان : بورس روز گذشته متعادل و مثبت بود. به طوری که شاخص کل رشد ۶،۵۱۷ واحدی (معادل ۰.۴۴ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۳۸ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۷۶۱ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع فرآورده‌های نفتی, خودرو و قطعات و شیمیایی و در بین نمادها شپنا، شبندر و پالایش بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۲۳۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شاوان و شبندر بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای مبین و دی داشتند.

سازمان تامین اجتماعی برای امسال به بازنشستگان ۵۰۰ هزار فقره وام بازنشستگی ضروری پرداخت می‌کند. مبلغ هر فقره وام ۱۲ میلیون تومان است و بازپرداخت آن با نرخ ۴ درصد خواهد بود.

میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال ۲۰۲۱؛ ۶۳ دلار و ۶۳ سنت بوده است و میانگین قیمت این نفت خام در ۶ ماه نخست سال ۲۰۲۲ به ۱۰۵ دلار و ۱۴ سنت رسیده‌ است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در توئیتی تصریح کرد، قیمت دارو برای مصرف کننده همچنان ثابت می ماند.

سخنگوی گمرک از رشد ۲۹ درصدی تجارت غیرنفتی ایران با اعضای سازمان همکاری شانگهای در بهار امسال نسبت به مدت مشابه خبر داد.

اتاق تولید «ضوابط خاص» برای ساخت‌وسازهای شهر تهران -کمیسیون ماده پنج- اخیرا مجوز ساخت مسکن با مساحت ۳۰ تا ۳۵ مترمربع را در بافت فرسوده تهران صادر کرد.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: ضمانت این کارت‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت و بدون نیاز به ضامن است. متقاضیان دریافت کارت اعتباری با مراجعه به سامانه جامع اطلاع مشتریان بازار سرمایه (سجام) می‌توانند در این سامانه ثبت نام و احراز هویت کنند سپس با مراجعه به نرم افزار بانک ملی ایران در خواست توثیق خودشان را ثبت کنند.

وزارت صمت: به‌مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، مرحله دوم قرعه‌کشی یکپارچه خودرو فردا (شنبه، ۲۵ تیرماه) از ساعت ۱۷ به مدت سه روز آغاز می‌شود.

امیرعبداللهیان: ما یک ایده به آمریکایی‌ها پیشنهاد کردیم، به تعویق انداختن موضوعات مرتبط با لیست سیاه. اما باید مطمئن شویم که شرکت‌های ایرانی از مزایای اقتصادی و سهم خود در برجام برخوردار می‌شوند.

بایدن: حتی به بهای عدم توافق، سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی حذف نمی‌شود./ برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای اگر آخرین گزینه باقیمانده استفاده از نیروی نظامی باشد، از آن استفاده می‌کنیم.

جو بایدن در اسرائیل: تا ابد منتظر پاسخ ایران نخواهیم ماند.

عربستان آسمانش را به روی هواپیماهای رژیم صهیونیستی گشود.

بایدن و لاپید بیانیه‌ مشترک موسوم به «بیانیه قدس» را امضا کردند و در آن بر تعهد آمریکا در راستای ایجاد یک ساختار منطقه‌ای در راستای تعمیق بیشتر روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه و گسترش آن با دیگر کشورهای عربی و اسلامی تأکید کردند.

ادعای سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا: تعمیق روابط روسیه با ایران برای کشتار اوکراینی‌ها تهدیدی جدی برای جهان است.

بایدن و محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی دیدار کردند.

رویترز به نقل از یک مقام اتحادیه اروپا ادعا کرد که مذاکرات رفع تحریم‌ها در مراحل حساس و پیشرفته‌ای قرار دارد و نتیجه گفت‌وگوها در انتظار «نظرات تهران و حرف‌های آمریکایی‌ها» است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر