تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین ۵۰۰ هزار دلاری

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: هفته گذشته و با اعلام آمار تورم ایالات متحده که به بیشترین میزان طی سه دهه گذشته رسیده، بیتکوین رالی قیمتی را تجربه کرده و موفق به ثبت یک ATH جدید شد. به طور کلی تحلیلگران بیتکوین را یک دارایی ضدتورمی معرفی می‌کنند و واکنش آن به فشارهای اقتصادی موید این امر است.

برخی تحلیلگران بر این باوراند که ذخیره ارزش توسط بیتکوین جایگاه آن را به عنوان یک کلاس دارایی بالاتر می‌برد اما از ماهیت پرریسک و پرنوسان آن کم نمی‌کند. واکنش بیتکوین به داده‌های تورمی بیشتر ناشی از افت ارزش دلار و واکنش بازار سهام بوده است.

متخصصان این حوزه اعتقاد دارند که برای افزایش تقاضای رمزارزها به عنوان یک دارایی امن، این کلاس دارایی باید تاب‌آوری بیشتری نسبت به نوسانات بازار سهام داشته باشند.

خبرهایی که سرنوشت قیمت بیت کوین را تعیین می‌کند

بر اساس داده‌ها همبستگی 60 روزه بین قیمت بیتکوین و شاخص S&P500 به 0.42 رسیده که طی 18 ماه اخیر بیشترین سطح است. با این وجود، همبستگی منفی بین شاخص دلار (DXY) و قیمت بیتکوین در سطح 0.22- قرار دارد.

موضوع دیگری که مانع شناخت بیتکوین به عنوان یک دارایی امن می‌شود، نوسانات قیمتی آن است. بعضی افراد بر این باورند که به طور کلی هر دارایی‌ای که طی یک روز بیش از ۵ درصد نوسان داشته باشند مناسب حجم بالای سرمایه گذاری نیست.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌کوین

بیت کوین در بلند مدت در کانال صعودی در حال حرکت است. در تایم فریم روزانه این رمزارز موفق به شکست مقاومت ۶۴ هزار دلار و نیز خط تنکنسن و کیجنسن در اندیکاتور ایچی موکو شده است. این نشانه مثبتی برای بیت‌ کوین محسوب می شود. در تایم فریم ۴ ساعته نیز در حال حاضر قیمت بیت کوین در حدود ۶۵۵۰۰ هزار دلار قرار دارد و دقیقا منطبق بر سقف ابر کومو است. در صورتی که حمایت اشاره شده از دست رود محدوده حمایتی بعدی سطح ۶۳۵۰۰ الی ۶۴۵۰۰ خواهد بود. این سطح به دلیل حمایت خط میدلاین کانال صعودی و همچنین انطباق آن با حمایت استاتیک از قدرت خوبی برخوردار خواهد بود. اندیکاتورهای مومنتوم اسکویز و MACD در تایم فریم اشاره شده شرایط مساعدی دارند و شاهد کراس صعودی در MACD هستیم. شرایط تکنیکالی بیت‌کوین به طور کلی هم‌اکنون مساعد به نظر می‌رسد اما قدرت زیادی در روند دیده نمی‌شود و احتمال دارد که بیت‌کوین اندکی در این محدوده نوسان کند.

مهمترین اخبار رمزارزها

قانون‌گذاری رمزارزها در ایران تا دو ماه آینده

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفته متن طرح قانون ساماندهی ارزهای دیجیتال قرار است تا دو ماه دیگر نهایی شود. به گفته پورابراهیمی، کمیسیون اقتصادی اکنون منتظر اظهارنظر رئیس جدید بانک مرکزی است.

بیتکوین به ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد

آنتونی اسکاراموچی، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری اسکای بریج کپیتال، که قبلا مدیر ارتباطات کاخ سفید هم بوده است؛ در فضای مجازی کاربران را به خرید بیت کوین تشویق کرد و اظهار داشت که قیمت این ارز دیجیتال به راحتی میتواند به ۵۰۰,۰۰۰ دلار برسد. اسکاراموچی بیان کرد: باور دارم که همچنان در مراحل بسیار ابتدایی راه هستیم.

رمزارزها قانون‌گذاری می‌شوند

در گزارش سه ماهه سوم شرکت کوین‌بیس، مدیران این صرافی جلسات متعددی با قانونگذاران ایالات متحده داشتند تا آن‌ها را برای تعیین یک قانونگذار واحد در حوزه رمزارزها در ایالات متحده متقاعد کنند.

به گفته Armstrong، تنها در ایالات متحده 53 قانونگذار در حوزه ارزهای دیجیتال وجود دارد از جمله CFTC، SEC و وزارت خزانه‌داری و سایر موسسات صدور مجوز برای حواله‌های پولی. وی با اشاره به سند منتشر شده توسط کوین‌بیس برای قانونگذاری رمزارزها در ایالات متحده بر تعیین یک نهاد واحد برای نظارت بر بازار تاکید کرد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر