بورسان - Bourseon

کانون ارزیابی دانشگاه فرهنگیان آغاز به کار کرد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، از آغاز به کار کانون ارزیابی دانشگاه فرهنگیان برای نخستین بار و به صورت آزمایشی خبر داد.

رضا کچوئیان در بیست و نهمین اجلاس سراسری مدیران ستادی و استانی این دانشگاه در سخنانی با اشاره به بازگشایی احتمالی دانشگاه فرهنگیان در آبان ماه امسال، اقدامات انجام شده در پردیس‌ها و مراکز دانشگاه‌ فرهنگیان سراسر کشور در راستای تامین امکانات زیرساختی را تایید شده در بازدیدهای استانی معاونان خود دانست.

وی در این همایش در سالن اجتماعات شهید باهنر افزود: موفقیت‌ و سودآوری‌ سازمان را در گرو استفاده‌ اثربخش‌ از نیروی‌ انسانی‌ است. ارزیابی عملکرد کارکنان بر اساس شاخص‌ها و استانداردهای از قبل تعیین شده روشی مناسب برای تمیز دادن عملکرد موفق یا ناموفق کارکنان است، چرا که ارزیابی عملکرد جزئی مهم از مدیریت عملکرد است.

او از معاونت نظارت دانشگاه فرهنگیان به عنوان مهم‌ترین بخش ناظر و مسوول بر عملکرد کارکنان در سطح ستاد و صف یاد کرد و با اشاره به تفاوت و نوع فعالیت در بخش‌های مختلف دانشگاه، افزود: در محیط کار باید با اقدام کاملا حرفه‌ای از ورود به حوزه‌های دیگر خودداری کرد.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان با اشاره به رهنامه ۴۰ ماده‌ای دانشگاه فرهنگیان خاطر نشان کرد: مستندات رهنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ برای مراکز دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در مرحله بارگذاری است، انتظار می‌رود همه مراکز استانی تا ۱۷ مهر ماه جاری نسبت به ثبت اطلاعات مستند در سامانه مدیریت عملکرد سازمانی اقدام کنند.

ضرورت ثبت نام ورودی‌های جدید در سامانه ارزیابی

کچوئیان خطاب به مدیران استانی، با اشاره به ضرورت ثبت نام ورودی‌های جدید در سامانه مذکور از تمدید مدت زمان یک هفته ای، بعد از زمان مقرر خبر داد.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به نخستین ارزیابی آزمایشی انجام شده توسط ارزیابان حرفه‌ای معاونت نظارت در کانون ارزیابی دانشگاه فرهنگیان، اقدامات انجام شده در راستای استقرار کانون‌های ارزیابی را گامی مهم و اثرگذار در مسیر توسعه قابلیت­‌ها و شایستگی­‌های دانشگاه فرهنگیان ذکر کرد.

کچوئیان، اخذ مجوز برگزاری دوره‌های بالندگی حرفه‌ای توسط مراکز استانی و ستادی از مدیریت مربوطه در ستاد مرکزی دانشگاه را ضروری خواند و گفت: به منظور تقاضای مجوز، صورتجلسه کمیته سیاستگذاری استان و ستاد الزامی است.

وی، پاسخ فوری به مکاتبات اداری توسط مراکز استانی را مهم دانست و گفت: پاسخ به هنگام به مکاتبات اداری تسهیل‌کننده روند انجام کار در ستاد است.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، در ادامه از ابلاغ جدید دانشگاه در خصوص ارزیابی بخش‌های متفاوت سازمان توسط مراکز و پردیس‌ها در سطح کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد: درج پاسخ صادقانه در نظرسنجی‌های ارسالی، تضمین‌کننده موفقیت دانشگاه در پیشبرد اهداف و فعالیت‌های پیش رو است.

اقدامات مهم مراکز دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور

وی از انجام اقدامات اولیه در راستای ارزیابی درونی گروه‌های آموزشی برای نخستین بار در سامانه مدیریت عملکرد سازمانی سخن گفت و افزود: تکمیل اطلاعات مربوط به اعضای هیات علمی، مدرسان، ماموران و مدعوین دانشگاه در سامانه حس، همکاری بیش از پیش با رابطان ستادی و استانی و حفظ حرمت کارشناسان بخش‌های متفاوت دانشگاه، نظارت بر تعداد واحدهای اخذ شده توسط استادان مدعو به منظور ساماندهی استادان، نظارت بر تعداد گروه‌های درسی کارورزی و نظارت بر ثبت نام حضوری و انتخاب واحد دانشجو معلمان از جمله اقدامات مهم مراکز دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور است.

کچوییان تاکید کرد: تضییع حقوق افراد ناشی از نقص اطلاعات در سامانه آموزش عالی، متوجه مدیران پردیس‌ها و مراکز استانی است.

وی، بررسی مجدد اسناد پرونده تحصیلی ورودی‌های سال ۹۹ دریافت شده از طریق پست، دقت در انجام روند تعیین صلاحیت تدریس استادان مدعو و استفاده نکردن از افراد فاقد امتیاز لازم برای تدریس، به کارگیری افراد در پست‌های مختلف متناسب و متناظر با شایستگی‌های حرفه ای، تغییر و یا تعویض تابلوهای سردر ورودی‌های پردیس‌ها و مراکز در صورت نیاز و به کارگیری نتایج ارزیابی عملکرد و فرآیندها به ویژه در به کارگیری مجدد ماموران آموزشی و اداری و همچنین انتقال افراد را از دیگر وظایف مهم در دانشگاه فرهنگیان برشمرد.

کچوئیان، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به هنگام کلیه منابع انسانی دانشگاه از آیین نامه ها، بخشنامه‌ها و نامه‌های مرتبط به ویژه موارد مختص به حقوق مادی و معنوی کارکنان را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: استقلال در تصمیم گیری‌ها و متاثر نبودن از منابع انسانی خاص و همچنین پذیرش مسؤولیت‌های ناشی از اخذ تصمیمات از ویژگی‌های مهم مدیریتی است.

وی، همچنین بر برنامه محوری و تصویب برنامه‌ها در شورای مدیریت و کمیته استانی هیات امنا و اجرای آن بر اساس تقویم زمان بندی شده، دقت بیش از پیش در هزینه کرد اعتبارات ارسالی از سوی سازمان مرکزی به استان ها، برگزار نکردن دوره‌های تخصصی مختص به گروه‌های شاغل در دانشگاه و اثربخش بودن دوره‌های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.

کچوئیان با قدردانی ویژه از نادری، سرپرست مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان و دیگر کارکنان این بخش از معاونت نظارت با اشاره به برگزاری آزمون مجازی جبرانی ۲۰ مهر ماه مشمولان قانون تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش، از برگزاری آزمون گروه سوم مشمولان آزمون در آذر ماه به صورت حضوری خبر داد.

منبع: دانشگاه فرهنگیان

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر