بورسان - Bourseon

سرمایه گذاری در کدام شهرهای کشور بیشتر است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سهم مازندران از شهرک‌سازی نسبت به دیگر شهرهای ایران بیشتر است. تاکنون چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور سرمایه گذاری شده که سهم مازندران ۲۰۰ میلیارد تومان است.

معاون وزیر صمت گفت: تاکنون چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور سرمایه گذاری شده که سهم مازندران ۲۰۰ میلیارد تومان است.

علی رسولیان با اشاره به سرمایه گذاری چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در سال جاری گفت: از این مقدار مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به استان مازندران تخصیص می یابد.

وی داشت: مدلهای طراحی و مطالعاتی باید به گونه ای باشد که در مواجهه با حوادث غیرمترقبه، اثرات کمتری بر شهرک ها و نواحی صنعتی وارد سازد.

دغدغه اصلی واحدهای تولیدی در مازندران

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: بحث برق در صنعت مازندران از مباحث جدی بوده که بر اساس تفاهم با برق استان، قرار شد تا بخشی از هزینه برقراری خطوط برق از منابع استانی و داخلی و بخشی نیز از منابع برق استان تأمین شود تا واحدهای تولیدی نسبت به ادامه فعالیت خود دغدغه کمتری داشته باشند.

رسولیان با اشاره به مشکل واحدهای راکد و نیمه راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی اظهار داشت: با پایش دقیق حدود ۲۰ هزار واحد راکد و نیمه راکد که اخیراً انجام شده به دنبال تعیین راهکارهای مناسب در کمیته ها و کلینیک های عارضه یابی تشکیل شده در استانها هستیم تا نسبت به فعال شدن مجدد این واحدها اقدامات مؤثری انجام شود.

حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی

وی با تأکید بر انجام تفاهم با بانکهای عامل جهت حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی تصریح کرد: بدنبال تخصیص حدود ۴۵۰ میلیارد تومان برای تأمین مالی بنگاههای خرد هستیم.

رسولیان بیان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۳۵ درصد واحدهای راکد با مشارکت و حضور سرمایه گذاران جدید فعال شده اند، تصمیم بر این است تا از ظرفیت این سرمایه گذاران و فعالان که دارای توانمندی بالایی هستند، استفاده کنیم.

منبع: بازار

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر