زنگ پایان

بورس تهران درگیر توهم دولت

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 25 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران امروز شرایط به مراتب بهتری را نسبت به روز گذشته سپری کرد اما با وجود ثبت بازدهی‌های مثبت در شاخص‌ها، روند کلی معاملات بسیار کم‌رمق بود. شاخص کل بورس امروز ۰.۲۹ درصد افزایش یافت و شاخص هم‌وزن با ثبت عملکردی ضعیف‌تر، افزایش ۰.۱ درصدی داشت.

بازارهای جهانی امروز بازگشایی شدند و معاملات متعادل و منفی را دنبال می‌کنند. نفت حوالی ۱۰۳.۵ دلار، مس ۷۹۰۰ دلار و طلا نیز ۱۷۶۰ دلار به ازای هر انس معامله می‌شوند. دلیل اصلی کاهش جزئی بازارهای جهانی به دلیل انتشار آمار شاخص PMI کشور چین است که ضعیف‌تر از انتطارات عمل کرده بود.

در بخش ابتدایی برنامه همراه با احسان طاهری کارشناس بازار سرمایه به بررسی وضعیت این روزهای بورس تهران پرداختیم. ایشان اعتقاد داشتند که با وجود ارزندگی بسیاری از نمادها، عدم قطعیت از آینده وضعیت اقتصادی و تصمیمات و سیاست‌گذاری‌های دولت، باعث شده است سهامداران تمایلی برای سرمایه‌گذاری در بورس نداشته باشند. همچنین ایشان معتقد بودند که دولت در مرحله اول باید کسری بودجه را قبول کند و به جای چاپ پول به راهکارهای جایگزین فکر کند. قیمت‌گذاری دستوری برای کنترل قیمت‌ها نیز از نظر ایشان سیاستی شکست خورده بود.

در بخش دوم برنامه نیز همراه با امیرهوشنگ نوایی به بررسی وضعیت صنعت فلزات رنگی به خصوص نماد فاسمین پرداختیم.

در نهایت ویدیوی جذابی نیز درباره ساختمان شرکت سامسونگ از وال‌استریت ژورنال به نمایش داده شد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
مشکل اصلی بورس تهران در این روزها چیست؟
دلیل عدم شفافیت در سیاست‌گذاری
کسری بودجه دولت و راهکارهای مقابله با آن
ارزندگی بازار سهام ایران با توجه به ریسک‌های موجود
ویدئو خارجی: ساختمان شرکت سامسونگ
گزیده اطلاعات شرکت‌ها در سامانه کدال
پیشنهاد سردبیر