علت اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار چیست؟

علت اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار چیست؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به اختلاف قیمت ۱۰۰ درصدی خودرو از کارخانه تا بازار گفت: این اختلاف قیمت ناشی از عرضه کم و عدم توانایی خودروسازان در تامین بازار خودروست.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو درباره آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار خودرو تقریبا در شرایط آرامی قرار دارد و در دو هفته اخیر تغییرات قیمت محسوسی مشاهده نشده است. بطور کلی قیمت اغلب خودروها ثابت و قیمت برخی خودروها نیز تا حدودی کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، افزود: اما با توجه به اینکه عرضه خودرو همچنان متناسب با تقاضای بازار نیست، اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه همچنان حدود ۱۰۰ درصد است.

او با اشاره به لزوم واردات خودرو برای تنظیم بازار خودرو اظهار کرد: برای تنظیم بازار خودرو باید خودروهای اقتصادی و با کیفیت وارد شود، زیرا واردات خودروهای گران قیمت تاثیری در تنظیم بازار نخواهد داشت.

مؤتمنی با بیان اینکه واردات خودرو باید از شرکت‌های معتبر و خوشنام دنیا باشد، گفت: در این شرکت‌ها تمام خودروهای تولیدی با هر قیمتی دارای کیفیت لازم است، ضمن اینکه در هیچ کشوری خودرو یک کالای سرمایه‌ای نیست، بلکه کالای مصرفی محسوب می‌شود.

افزایش ۱۵ درصدی قیمت خودرو نسبت به شب عید

او با بیان اینکه به علت افزایش قیمت ارز قیمت فروش خودرو توسط عرضه‌کنندگان کمی افزایش یافته است، گفت: اما خرید و فروش چندانی در بازار انجام نمی‌شود و خریداران تمایل کمتری نسبت به خرید دارند و به نظر می‌رسد، برخی در انتظار اعلام جزییات واردات خودرو هستند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو بیان کرد: اگرچه قیمت خودرو در دو هفته اخیر تقریبا ثابت بوده است، اما نسبت به شب عید حدود ۱۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ثبات قیمت خودرو در دو هفته اخیر

او با بیان اینکه قیمت اغلب خودرو تقریبا طی دو هفته اخیر ثابت بوده است، اظهارکرد: اما قیمت برخی خودرو‌ها کاهش جزئی داشته، به عنوان مثال قیمت خودرو ۲۰۷ دنده‌ای در روزهای اخیر از ۴۰۸ میلیون تومان به ۴۰۲ میلیون تومان کاهش یافته و ۲۰۶ تیپ دو نیز با ۵ میلیون تومان کاهش از ۳۰۹ میلیون تومان به ۳۰۴ میلیون تومان رسیده است.

موتمنی گفت: پژو پارس نیز با ۵ میلیون تومان کاهش از ۳۱۵ میلیون تومان به ۳۱۰ میلیون تومان رسیده است.

او اظهار کرد: متاسفانه عرضه خودرو جوابگوی تقاضای بازار نیست و برای تعادل در بازار باید نیاز بازار تامین شود که یکی از روش‌ها همان واردات خودرو و به ویژه واردات خودروی اقتصادی است.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر