شمارش معکوس

بررسی تکنیکالی بورس تهران در آذرماه ۱۴۰۱

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 19 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس تهران در روز گذشته همچنان در شوک اخبار ضد و نقیض روز دوشنبه قرار داشت و فشار عرضه‌ها باعث از دست رفتن ابرکانال ۱.۵ میلیون واحدی شد. شاخص کل بورس در انتهای بازار روز گذشته با کاهش ۰.۵۹ درصدی مواجه شد و شاخص هم‌وزن با توجه به وضعیت مناسب برخی گروه و تک‌سهم‌های کوچک بازار توانست عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارد و یک افت ۰.۲ درصدی را تجربه کرد. ارزش معاملات نیز کاهش محسوسی را با از دست دادن کانال ۶ هزار میلیارد تومانی تجربه کرد و درنهایت عدد ۴،۹۷۴ واحدی را به ثبت رساند. از سوی دیگر شاهد خروج ۱۳۳ میلیارد تومانی سرمایه اشخاص حقیقی از بازار سهام بودیم.

خبرهای متناقض روز دوشنبه در راستای واکنش مجلس به عرضه خودرو در بورس کالا، واکنش منفی شدیدی را از سوی بورس تهران به دنبال داشت و اگرچه این خبر با تکذیب جدی از سمت کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان بورس مواجه شد اما اثرات آن در بازار روز گذشته نیز می‌توان دید. موضوع دیگری که سیگنال منفی را به بازار سرمایه مخابره کرد، کاهش قیمت دلار بازار آزاد باتوجه به خبر درمانی دولت و خبرهای مثبت از احتمال احیای برجام بود.

در این برنامه شمارش معکوس همراه با شاهرخ شریعتی، کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی تکنیکالی نماگرهای اصلی بازار سهام، شاخص صنایع و کامودیتی‌های اثرگذار بر بورس تهران پرداختیم. در ادامه نیز این کارشناس بازار سرمایه نظرات خود را در رابطه با عوامل تاثیرگذار بر بورس تهران و چشم‌انداز آتی آن عنوان کرد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر