زنگ پایان

عوامل انگیزشی خریداران در بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 25 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز متعادل بسته شد.

امروز در بازار سرمایه صنعت بانک، خودرو، شیمیایی و فلزی بیشترین ارزش معاملات را در اختیار داشتند. صنایع پالایش و سیمان مناسب معامله شدند و به مرور برخی از نمادهای کوچکتر هم بعد از متعادل شدن مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند. گزارش عملکرد شرکت‌ها به سامانه کدال ارسال می‌شود که جملگی نتایج بسیار بهتری نسبت به سال گذشته ارائه کرده‌اند.

نرخ برابری دلار به ریال در کانال ۲۳ هزار تومان قرار دارد.

در بازارهای جهانی نفت برنت ۶۹ دلار، فلز مس ۱۰ هزار دلار، فلز روی ۲۹۹۱، طلا ۱۹۰۷ و بیت کوین ۴۰ هزار و ۳۶۸ دلار در حال معامله هستند.

رئیس‌جمهور عنوان کردند که استخراج رمز ارز غیر مجاز است و باید تا پایان شهریور این مراکز تعطیل شوند. حتی جاهایی که مجوز دارند.

در برنامه امروز مهدی دلبری مدیر سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه بیمه سلامت مهمان بورسآن بودند. ایشان در مورد گزارشات سالانه شرکت‌ها به صورت فصلی در سال گذشته توضیحاتی ارائه کردند. در زمینه حاشیه سود و مقدار فروش اتفاقات بسیار خوبی افتاده است. ایشان اعتقاد دارند با مفروضات فعلی، بودن در بازار سرمایه بسیار مناسب می باشد.

سلمان ایروانی مدرس دانشگاه در مورد علت دیدگاه کوتاه‌مدت سهامداران در بورس ایران به سوالات ما پاسخ دادند.

از ایشان پرسیده شد که عموماً، مردم را به سهامداری بلندمدت دعوت می‌کنیم ولی تجربه یک سال گذشته نشان داد که نگرش سهامداری بلندمدت در ایران کم رنگ است و اکثر دیدگاه ها کوتاه مدت. چرا؟

آیا در جاهای دیگر دنیا این مسئله به این شدت وجود دارد؟

در زمینه حاکمیت شرکتی اتفاقی که در ایران در حال رخ دادن است را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر