فوری: جلسه رئیس سازمان بورس با سهامداران حقیقی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
رئیس سازمان بورس با سهامداران حقیقی در سازمان بورس جلسه تشکیل داد.

جلسه هم اندیشی با سهامداران و فعالان بازار سرمایه با حضور عشقی، خدابخش و مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، دغدغه‌ی فعالان مورد به مورد شنیده شد.

کلیات جلسه با فضای ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت عمق بخشی به بازار سرمایه و ارتقا ساختار و روند‌های نظارتی پیش رفت. انتصاب مدیر سازمان که تجربه حضور و مدیریت در بخش‌های مختلف بازار سرمایه را داشتند بسیار مورد اقبال حاضرین قرار گرفته بود.
روند جلسه به واسطه اشتراک و تطابق بالای پیشنهادات فعالان با برنامه‌های مدیریت فعلی سازمان مثبت ارزیابی شد.

پیشنهاداتی از قبیل ارتقا سامانه‌های نظارتی، پشتیبانی‌های حقوقی، راه‌های حفظ منافع سهامداران، تلاش برای حذف مداخلات و قیمت‌گذاری دستوری از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان بود که مورد تایید دکتر عشقی نیز قرار گرفت.

پیش بینی بورس فردا ۲ آذر ۱۴۰۰

تاکید بر رعایت سقف مجاز فروش اوراق

تشکر نهاد‌های مالی و صندوق‌های درآمد ثابت از مدیریت عشقی در عدم وارد آمدن هرگونه فشار به این نهادها جهت خرید اوراق دولتی یکی دیگر از نکات مهم جلسه بوده که در این خصوص با پیگیری‌های عشقی و همراهی وزیر اقتصاد این روند حذف هرگونه جبر و فشار بر نهادهای مالی برای خرید اوراق دولتی ادامه دار خواهد شد و خزانه داری وزارت اقتصاد با متنوع تر کردن سررسید‌ها تلاش خواهد کرد ضمن رعایت سقف مجاز فروش اوراق، کشش بازار و ظرفیت چه در بانک‌ها و چه در بازار سرمایه سنجیده شود و هیچ فشار و اجباری بر هیچ نهادی وارد نیاید و چنانچه منافع اقتصادی نهادها ایجاب کرد اقدام به خرید اوراق کنند.

حذفقیمت‌گذاری دستوری

همچنین تلاش سازمان بورس برای حذف مداخلات و قیمت‌گذاری دستوری و همسو شدن بدنه دولت و معاونت اول ریاست جمهور با این روند از دیگر خبرهای خوش دکتر عشقی برای سهامداران و نمایندگان ایشان بود.

تمرکز بر ارتقا ابزارهای بازار سرمایه و موافقت کمیته فقهی با کلیات خرید و فروش تعهدی از دیگر خبرهای خوش این جلسه بود.

در نهایت مقرر شد جلسات مشابه با فعالان بازار و سهامداران به صورت ادواری ادامه دار شود./ سنا

منبع: سنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر