۸ مسئول بازار سرمایه برکنار شدند؟

۸ مسئول بازار سرمایه برکنار شدند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

صبح امروز سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن نام ۸ نفر از افراد صاحب نام بازار سرمایه به چشم می‌خورد و در این نامه ذکر شده است که از این افراد به صورت دائمی در بازار سرمایه سلب مسئولیت شده است! این نامه صحت دارد؟

صبح امروز سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن نام ۸ نفر از افراد صاحب نام بازار سرمایه به چشم می‌خورد.

در این نامه ذکر شده است که از این افراد به صورت دائمی در بازار سرمایه سلب مسئولیت شده است!

در ابتدای این نامه ذکر شده است عطف به ابلاغ آرا قطعی اعضا وقت هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران به استحضار می رساند با عنایت به رای صادره مبنی بر سلب صلاحیت دائم نامبردگان ذیل، از تصدی سمت مدیریت در بورس‌ها و تشکل‌های خودانتظام مقتضی است دستور فرمایید اقدامات لازم در این رابطه معمول گردد.

شایان ذکر است پیگیری صحت این نامه ادامه دارد و به زودی اطلاعات کامل‌تری ارائه خواهد شد.

طبق پیگیری‌ها، صحت نامه مذکور تایید شد و این افراد به صورت مادام العمر از هرگونه مسئولیت در بازار سرمایه سلب شدند و این موضوع به ماجرای ماینرها در مهرماه سال گذشته بر می گردد. در آن برهه از زمان علی صحرایی که مدیرعامل وقت شرکت بورس بود از کار برکنار شد اما تمام ماجراها به گردن هیئت مدیره بود و مدیرعامل تنها اجرا کننده مصوبات هیئت مدیره بود.

محکومیت مادام‌العمر مدیران بورسی دولت قبل

تعدادی از مدیران بورسی دولت قبل بابت تخلفات در بازار سرمایه به مجازات‌های بسیار سنگین محکوم شدند.

۸ تن از اعضای هیات مدیره شرکت بورس تهران در دولت قبل به سلب صلاحیت دائم از تصدی سمت مدیریت در بورس‌ها و تشکل‌های خودانتظام محکوم شدند.

آذرماه سال گذشته سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره دستور رئیس قوه قضائیه برای پیگیری موضوع بورس گفت: همکاران ما در سازمان بازرسی قبلا بازرسی‌هایی را انجام داد بودند و اقدام به هشدار و پیشنهادات به وزارت اقتصاد و سازمان بورسی کرده بودند، اما از آنجایی که به این موارد توجه نشده بود برخی مسئولان حکم بدوی گرفته‌اند. البته برای برخی از مسئولان سابق بورس و اقتصاد و دارایی پرونده‌ای در سازمان بازرسی مطرح است و اگر توضیحات کافی نباشد پرونده به مرجع قضایی می‌رود و هم‌اکنون بازرسی از سازمان بورس در حال انجام است. برخی از مسئولین محکوم شدند، البته حکم در مرحله بدوی است و هنوز قطعی نشده است.

خدائیان در اسفندماه گذشته نیز در این باره بیان کرد: در همین مدتی که ورود پیدا کردیم، علاوه بر هشدارهای جدیدی که محضر رئیس‌جمهور و وزیر داده شد، پرونده تخلفاتی اعضای هیات مدیره سابق بورس را جهت بررسی به شورای عالی بورس ارسال کردیم، پرونده کیفری برای آنها تشکیل دادیم، دعوت و اخذ توضیح شدند و پرونده تقریباً در حال تکمیل است تا پرونده کیفری هم به مرجع قضایی ارسال شود.

منبع: نبض بورس- ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر