سرمایه‌گذار شو

چالش های ریاست دومین صندلی بورس ایران

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 10 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در این برنامه در ادامه برنامه گذشته همراه محمدحسین صدرایی، مدیر سابق صندوق توسعه بازار سرمایه به بررسی تجربیات وی در خلال سالیانی که در بازار سرمایه فعالیت داشته است، پرداخته شد.

جناب صدرایی به این نکته اشاره داشت که با توجه به اینکه پول صندوق را همانند جیب خود حساب می‌کرده است همواره حساسیت ویژه‌ای روی آن داشته است.

به گفته وی عموما صف‌های فروش توسط حقیقی‌ها و حقوقی‌هایی که پول لازم بودند شکل می‌گیرند.

دیگر موضوع آنکه دلیل اینکه بعضی از نمادهای اختیار پا نمی‌گیرد این است که این بخش از بازار اصلا دیده نمی‌شود و پتانسیل‌های آن دور از چشم فعالین قرار گرفته‌اند.

صندوق توسعه بازار استراتژی‌های کلی و آیین نامه معاملات دارد و نحوه انتخاب سهم توسط صندوق توسعه بازار اینگونه است که نگاه می‌کند یک سهم چه میزان ارزنده است تا منافع یونیت‌داران این صندوق هم تامین شود. هیچ کس در بازار سرمایه استراتژی معاملاتی خود را به طور ریز افشا نمی‌کند و صندوق توسعه هم از این قاعده مستثنی نیست.

وی این نکته را خاطر نشان کرد که غالب خبرها و اطلاعاتی که در زمان معاملات بازار، در راستای ریز معاملات صندوق توسعه مخابره می‌شود، دروغ است حتی در این رابطه مثال‌هایی را هم بکار برد.

جناب صدرایی این نکته را بیان کرد که در بازار سرمایه ایران اطلاعات نهانی بسیاری وجود دارد و دامنه نوسان به کاراتر شدن بازار کمک می‌کند تا عده‌ای که از این اطلاعات بهره‌مند هستند نفع بزرگ و در حالت معکوس زیان زیادی را متحمل نشوند و فضا به سمت منصفانه‌تر شدن برود.

در بحث بازترشدن دامنه نوسان وی این نکته را بیان کرد که در آن حالت افراد غیر حرفه‌ای حتما از بازار بیرون خواهد شد. چراکه به معامله‌گران حرفه‌ای خواهند باخت.

در راستای بررسی عملکرد جناب صدرایی در سمت ریاست این صندوق، وی این نکته مطرح کرد که عملکرد وی را باید یونیت‌داران و همچنین بانک تجارت بررسی و نمره‌دهی کند.

در پایان وی این نکته را مطرح کرد که وقتی می‌خواهید وارد بازار سهام شوید، حتما برنامه جایگزین داشته باشید و همیشه بدانید که زمان به شما کمک خواهد کرد و مثال‌هایی در این رابطه در جانب وی مطرح شد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر