گفتگوی ویژه

محیط کسب و کار دانش بنیان در انتظار تحول اساسی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 10 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورسان: شعار امسال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین است. تاکید بر شرکت‌های دانش‌بنیان به این واسطه است که در داخل کشور نیروی انسانی کارآزموده وجود دارد، در ده سال گذشته که فرایند تشکیل سرمایه در ایران انجام نشده به نظر می‌رسد که ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان بارقه امید را برای آشتی مردم با تولید و سرمایه‌گذاری ایجاد کند. اخیراً محور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در کشورمان بر مبنای صرفاً تأمین مالی این شرکت ها قرار داشته است.

آیا مشکل شرکت‌های دانش بنیان در ایران صرفاً تامین مالی است؟

در گفتگو با آقایان علی ناظمی معاونت سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، آقای میثم فدایی مدیر عامل فرابورس و آقای میلاد منشی پور مدیرعامل تپسی به اکوسیستم و مسئله اصلی شرکت های دانش بنیان پرداختیم.

مطابق گفتگویی که انجام شد، مسئله اصلی شرکت های دانش بنیان نبود ساختار مناسب برای ایجاد، حفظ، گسترش و در نهایت خروج موفق سرمایه‌گذاران از این شرکت هاست.
در کشورهای اطراف مانند ترکیه و امارات زمینه‌های لازم برای پرورش شرکت‌های خطرپذیر ایجاد شده و هم اکنون این کشورها از نتایج این اتفاق بهره مندند.

در داخل کشور به نظر می‌رسد اگر می‌خواهیم سال ۱۴۰۱ در توسعه شرکت‌های دانش بنیان موفق باشیم باید تحول اساسی در ساختار از ابتدا تا انتهای ایجاد ، گسترش و تجاری‌سازی و در نهایت خروج سرمایه گذاران برای این شرکت‌ها در نظر بگیریم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر