بورسان - Bourseon

اسکناس آمریکایی به کانال 27 هزار تومان بازگشت

واکنش قیمت دلار به وعده ارزی رئیس جدید بانک مرکزی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 5 پسندیدن

بورسان: افت قیمت دلار از حوالی ظهر امروز شتاب گرفت و به این ترتیب نرخ ارز که مدتی در مرز 28 هزار تومان با حمایت خریداران مواجه بود، این مرز روانی را از دست داد.

به این ترتیب قیمت دلار با افت مجموعا 220 تومانی به 27930 تومان رسید.

خبر خوب برای سهامداران پالایشی

علی صالح آبادی چگونه در ۲۷ سالگی رئیس کل سازمان بورس شد؟

مهم‌ترین خبر امروز مشخص شدن رئیس کل بانک مرکزی بود که همین انتصاب حدی از ابهامات را کاهش داد. با این حال، هنوز باید منتظر بود تا دید صالح آبادی، سکاندار جدید این بانک تا چه حد در رفع بحران‌های پولی فعلی توفیق خواهد داشت.

اما مهم‌تر از آن، رئیس کل جدید بانک مرکزی در اولین مصاحبه خود ثبات بازار ارز را اولویت خود اعلام کرد و گفت: «سازوکار لازم را اندیشیده‌ایم تا آرامش بازار ارز در روزها و ماه‌های آینده برقرار شود». همین موجب شد تا بخشی از معامله‌گران در بازار دلار به فروش ارز روی آورند.

در سوی دیگر، در حالی که انتظاراتی در ارتباط با ازسرگیری زودهنگام مذاکرات وین وجود دارد، امروز وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو دیدار کردند. لاوروف پیش از ملاقات با امیرعبداللهیان با وزیر خارجه آمریکا نیز تماسی تلفنی داشت و مجموعا شاید بتوان انتظار داشت این گفت‌وگوها در جهت هماهنگ کردن طرف‌ها برای بازگشت به وین موثر باشند.

در همین حال دیروز اخباری غیررسمی از توافق ایران و عربستان بر سر نقشه راه حل برخی مسائل منطقه و همچنین تقویت همکاری‌ها و تعامل، منتشر شد که این موضوع نیز مورد توجه معامله‌گران بازار ارز قرار گرفت.

۲۰ رئیس کل بانک مرکزی قبل و بعد از انقلاب

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر