جزئیات پرداخت پاداش پایان خدمت ۳۰ هزار معلم بازنشسته

جزئیات پرداخت پاداش پایان خدمت ۳۰ هزار معلم بازنشسته
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان و پرداخت پاداش ۳۰ هزار فرهنگی بازنشسته در آینده‌ نزدیک خبر داد.

محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نشست مشترک با سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: رتبه‌بندی معلمان در این نشست مورد بحث قرار گرفت که خوشبختانه مجلس اقدامات خوبی در این راستا انجام داده است. قرار است تمام زوایا و جوانب مربوط به رتبه‌بندی با لحاظ کردن تمام نقطه نظرات فرهنگیان نهایی شود و به زودی تصمیم گیری در مورد منابع مالی و بودجه‌ای سال ۱۴۰۰ برای اجرای این طرح در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی گفت: از وزارت آموزش و پرورش خواسته شد از طریق کمیسیون مربوطه با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان همراهی کند تا هر چه سریع‌تر انجام شود.

تسهیل روند واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی برای بازگشایی مدارس

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به پیگیری تسهیل واکسیناسیون دانش آموزان این استان به منظور بازگشایی مدارس و جلوگیری از افت تحصیلی با حضور کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

وی با بیان اینکه طی یک سال و نیم گذشته شاهد افت تحصیلی برخی دانش آموزان به دلیل مجازی شدن آموزش‌ها بوده‌ایم تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات خوب دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حمایت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استانداری و ستاد کرونا واکسیناسیون ساکنان استان کرمان به طور متوسط ۱۰ درصد نسبت به میانگین کشور بالاتر است که این مسئله در مورد دانش آموزان نیز باید با تسریع در زمان انجام شود.

پرداخت پاداش پایان خدمت ۳۰ هزار بازنشسته فرهنگی

وی به ۳۰ هزار بازنشسته فرهنگی که پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند اشاره و تصریح کرد: در این نشست مقرر شد با همراهی کمیسیون اقتصادی و کمیسیون برنامه و بودجه پیگیری لازم از طریق وزارت آموزش و پرورش انجام شود تا ظرف ماه‌های آینده شاهد پرداخت پایان خدمت به بازنشستگان این نهاد باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت در مناطق محروم کرمان و راور اشاره کرد و گفت: مقرر شد در زمینه تهیه بسته حمایتی برای این دانش آموزان اقدام شود و به زودی این مهم انجام خواهد شد.

وی افزود: موضوع دیگر مورد بحث در این نشست ساختمان آموزش و پرورش کرمان بود که مقرر شد با دستور سرپرست وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس مسئولیت بخش تجهیز این ساختمان با دستور وزیر به عهده بگیرد و به زودی این ساختمان به صورت کامل بهره‌برداری شود.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز از اقدامات پورابراهیمی طی سال‌های گذشته در زمینه کمک به افزایش بودجه آموزش و پرورش و اعتبارات جاری و عمرانی آموزش و پروش تقدیر کرد و ابراز امیدواری کرد که با کمک مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی بتوان بخشی از مشکلات مالی اعتباری و بودجه‌ای این وزارتخانه را بر طرف کرد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر