خبر جدید وزیر اقتصاد درمورد شرایط وام بدون ضامن

خبر جدید وزیر اقتصاد درمورد شرایط وام بدون ضامن
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در کنار دستورالعمل تشویقی و با همکاری مدیران عامل بانک‌ها با متخلفان برخورد شد و تسهیل شرایط وام خرد بر مبنای اعتبارسنجی با جدیت ادامه خواهد داشت.

اولین بار وام بدون ضامن توسط رئیس جمهور مطرح شد که پس از دستور اعطای وام بدون ضامن برای مبالغ زیر ۱۰۰ میلیون تومان به وزارت اقتصاد ابلاغ شد. در مرحله اول این طرح، بانک‌های دولتی ملزم شدند که ضامن را از دریافت وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان حذف کنند. این وام که بیشتر به کارمندان و بازنشستگان دولتی و برخی از کارکنان و بازنشستگان بخش خصوصی پرداخت می‌شود، بسیاری از متقاضیان را با مشکل مواجه کرده و با توجه به حقوق حداقلی این افراد، با این مشکل مواجه هستند.

۶۵ هزار نفر وام بدون ضامن دریافت کردند

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام کرد که براساس گزارش بانک‌های دولتی طی سه هفته اخیر بیش از ۶۵ هزار نفر بدون ضامن از وام‌های خرد استفاده کرده‌اند.

Loading...
توییت خاندوزی

به گفته وزیر اقتصاد، در کنار دستورالعمل تشویقی و با همکاری مدیران عامل بانک‌ها با متخلفان نیز برخورد شد و تسهیل شرایط وام خرد برمبنای اعتبارسنجی با جدیت ادامه خواهد داشت.

براساس این گزارش، اجرای طرح حذف ضامن برای دریافت وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان از ماه جاری پس از دستور رئیس‌جمهور برای تسهیل دریافت وام توسط مردم و با پیگیری‌های وزارت اقتصاد و بانک مرکزی شروع شد. در مرحله اول این طرح، بانک‌های دولتی اقدام به حذف ضامن برای دریافت وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان کردند.

پیش‌تر وزیر اقتصاد از مدیران عامل بانک‌ها خواسته بود که بخشنامه مربوط به نحوه پرداخت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن را در سایت بانک خود در اختیار مردم قرار دهند تا آن‌ها بتوانند از جزئیات و شرایط آن‌ها آگاه شوند. علاوه براین، شیوه نظارت و اعتراض بر عملکرد شعب نیز در سایت بانک‌ها درج شود.

خاندوزی تصریح کرده بود،‌ توقع وزارت اقتصاد این است تا اعتراضات مردم در راستای پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن طی ۴۸ ساعت پاسخ داده شود. از مدیران عامل بانک‌ها می‌خواهم تا در صورت ثبت تخلف بانک‌ها در این زمینه نسبت به تغییر مدیران شعب درنگ نکنند.

او همچنین از مردم درخواست که به صورت برخط در سایت وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌توانند شکایات خود را ثبت کنند و وزارتخانه به سرعت آن‌ها را پیگیری می‌کند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر