ایران قرمز شد / پیشنهاد تعطیلی جدی‌تر شد

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜1
  • 👁️431
  • 💬0

بورسان: بر اساس آخرین به روزرسانی اپلیکیشن ماسک، از امروز همه استان‌های کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

بر این اساس، ۲۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز هستند و تمامی مراکز استان‌ها از امروز ۱۸ فروردین در وضعیت قرمز قرار گرفتند. هم‌اکنون ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و تنها ۱۱ شهرستان آبی هستند.

گفته شده سرعت افرایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب شدیدتر از خیزهای قبلی است و اعلام شده ضروری است ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری (شامل تمامی ادارات دولتی، شرکتها و اصناف غیر ضروری)، منع کامل سفر (شامل خودروهای شخصی و وسایل نقیله عمومی)، بیرون بر شدن تمامی رستوران‌ها و غذاخوری هتل‌ها، محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم یا تجمعات در سراسر کشور وضع نماید. در غیر این‌ صورت، باید منتظر فوت حداقل ۲۰ هزار نفر از هم میهنان و آمار روزانه فوت بالای ۶۰۰ نفر باشیم.

گلایه حریرچی از سهل‌گیری‌ها

حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

اکنون تخت‌های بیمارستان‌ها در حال پر شدن است، تعداد شهر‌های قرمز و نارنجی کرونا در حال افزایش بوده و روند بستری کرونا فزاینده است، در برخی بیمارستان‌های ارجاعی کرونا آمار بستری شدگان به بیش از ٢ برابر رسیده است و تعداد قابل توجه استان‌ها بالای ٣٠ تا بیش از۵٠ درصد موارد مثبت کرونای انگلیسی است.

درخواست شده به جز مشاغل گروه یک بقیه در تهران به طور کامل تعطیل باشند و حتماً تصمیمی که مطابق با خرد جمعی و به نفع عموم مردم باشد در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته خواهد شد.

پیش‌بینی ما و وزیر بهداشت این است که موج چهارم بدتر از قبل خواهد بود. پیش‌بینی ماسک هم این است که آمار مرگ و میر روزانه به بیش از 600 نفر می‌رسند.

تعداد بستری‌ها به 2400 نفر در روز رسیده است که پیش‌بینی این است که بین 10 تا 15 درصد این افراد فوت می‌کنند.

تنها پیشنهاد برای خروج از این وضعیت تعطیلی کامل است و افزایش محدودیت‌ها تا رسیدن به واکسیناسیون است.

پیشنهاد تغییر رنگ‌بندی‌ها نیز داده شده که امیدواریم ظرف روزهای آینده تصویب شود. با تغییر معیار رنگ‌بندی‌ها می‌توان محدودیت‌های متفاوت‌تری اعمال کرد.

برخی مانع خاموش کردن شعله‌های کرونا شدند. برخی در ستاد ملی کرونا مانع شدند تا از فرصت طلایی عید برای خاموش کردن شعله های کرونا استفاده کنیم. نمی‌توانم اسامی این افراد را بگویم، خواسته ما ممنوعیت مسافرت بود.

تکرار پیشنهاد تعطیلی تهران

در این میان برخی از اعضای ستاد مقابله با کرونا نیز در خصوص وضعیت کرونایی کشورابراز نگرانی و پیشنهاد تعطیلی را مطرح کرده‌اند.

مینو محرز، عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا نیز پیشنهاد تعطیلی را مطرح کرد. او در خصوص وضعیت کرونایی کشور گفت: وضعیت تهران از حالت قرمز هم گذشته است. تنها راه‌حل فوری، تعطیلی موقت تهران و آغاز واکسیناسیون عمومی است. باید تهران ۵تا ۷روز تعطیل شود. تمام مکان‌های تجمعی باید تعطیل شود، همه باید در خانه بمانند تا بتوان جلوی شیوع بیشتر را گرفت .پیش‌بینی ما وقوع یک فاجعه برای تهران است.

نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای تهران: مسئله مهم‌تر از تعطیلی، اعمال نظارت بر اجرای پروتکل‌هاست.

داوود پیام‌طبرسی، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا: معمولا راهکارها برای پیش از ورود به کروناست، اما شاید تعطیلی موقت، فشار را از کادر درمان کم کند.

علی تاجرنیا، معاون سازمان نظام‌پزشکی: ما از مدت‌ها قبل نگرانی خود را اعلام کرده‌ایم، باید به مجموعه دولت برای واردات واکسن، فشار بیشتری وارد شود، دولت باید عزم خود را برای واردات واکسن جزم کند و به روند تولیدات داخلی سرعت بخشد.

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر