زیرپوست کدال؛ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگشت خودرو از سنگر تکنیکالی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. بجهرم، فجر، درهآور، کچاد و غبشهر نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند.در پایان به صورت تکنیکال نمودار نمادهای خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

بجهرم: توسعه مولد نیروگاهی جهرم، موفق شده است در سال ۹۹ به ازای هر سهمش ۷۷ ریال سود محقق کند که نسبت به سال ۹۸ رشد ۳۵۳ درصدی داشته است.

افزایش ۴۴ درصدی درآمدهای عملیاتی در کنار کاهش ۱ درصدی هزینه‌های عملیاتی تاثیر بسزایی در این رشد سودآوری داشته است.

درآمدهای غیرعملیاتی اقلام متفرقه شرکت نیز رشد ۴۳۶۲ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

فجر: فولاد امیرکبیر کاشان، در سال ۹۹ با عملکردی بی‌نظیر موفق شد به ازای هر سهم خود ۱۳۵۷ تومان سود شناسایی کند که نسبت به سال ۹۸ رشدی بالغ بر ۵۴۳ درصدی داشته است. این شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۲۱۱ تومان سود ساخته بود.

درآمدهای عملیاتی شرکت ۱۳۱ درصد و هزینه‌های عملیاتی آن ۶۰ درصد رشد کرده است.
سود خالص شرکت در سال ۹۹ به عدد ۱۱۶۴ میلیارد تومان رسیده است.

درهآور: شرکت دارویی ره‌آورد تامین، در سال ۹۹ به ازای هر سهم خود ۲۶۰ تومان سود کسب کرده است که نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۲۷ درصدی دارد. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۸۰ تومان سود شناسایی کرده بود.

رشد ۹۱ درصدی درآمدهای عملیاتی در کنار رشد تنها ۳۱ درصدی هزینه‌های عملیاتی، عامل اصلی این رشد سودآوری بوده‌اند.

کچاد: معدنی و صنعتی چادرملو، سال ۹۹ را با رشد سودآوری خوبی پشت سر گذاشته است. کچاد که در سال ۹۸ به ازای هر سهم ۱۷۲ ریال سود محقق کرده بود، اکنون توانسته است با سرمایه جدید به سود ۲۸۳۴ ریالی به ازای هر سهم دست پیدا کند که اگر آن را با سرمایه قدیم تعدیل کنیم به عدد ۳۵۷۴ ریالی دست می‌یابیم که رشد ۲۴۳ درصدی نسبت به سال ۹۸ دارد.

شرکت در سال ۹۹ موفق به شناسایی ۱۵۷۲۹ میلیارد تومان سود خالص شده است.=

غبشهر: شرکت صنایع بهشهر، طی انتشار یک افشای اطلاعات گروه الف از افزایش نرخ روغن خوراکی خبر داده است. طبق اعلام سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، نرخ روغن مایع ۳۵ درصد و نرخ روغن جامد ۳۰ درصد افزایش یافته است.

قیمت محصولات با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته شده است و در صورت تغییر این نرخ، قیمت محصولات نیز دوباره تعدیل خواهد شد.

تکنیکال

خودرو: ایران‌خودرو در تصویر بلندمدتی خود دو خط حمایتی را در قیمت ۱۸۰ تومان دارد که در گذشته سقف‌ها و کف‌های مناسبی را به هم متصل کرده است. در این نقطه همچنین حمایت SMA ۳۰۰ را نیز داریم. این قیمت همان قیمتی است که در اوج بازار ایرانخودرو یک بازگشایی ۴۰ درصدی داشت که خود نیز حمایت استاتیک معتبری به حساب می‌آید.

هم‌ترازی تمامی این حمایت‌ها باعث ایجاد سطح مستحکمی برای خودرو شد که در همین قیمت شاهد بازگشت سهم بوده‌ایم.

در نمای کوتاه‌مدتی‌تر در روند ریزشی یک خط روند نزولی را داریم که با خط مشکی‌ رنگ مشخص شده‌ است. اکنون کندل‌ها بسیار به این خط نزدیک هستند و در صورت عبور از آن می‌تواند به قیمت‌های ۲۳۸ تومان و سپس ۲۹۲ تومان برسد. در صورت ریزش نیز همان قیمت ۱۸۰ تومان می‌تواند حمایت معتبری باشد.

Loading...
نمودار نماد خودرو

Loading...
نمودار نماد خودرو

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر