بانکی‌های سبز در بورس قرمز

نوبت به سهام بانکی رسیده است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در معاملات بورس امروز می‌توان گفت که سهام گروه بانکی بیش از دیگر صنایع خودنمایی می‌کنند. گروهی که شاید در چند ماه اخیر اکثر روزها را با کاهش قیمت همراه بود و در برگشت‌های بازار نیز قدرت چندانی در صعود نداشتند. امروز اما روز متفاوتی برای گروه بانک است. درحالی که بسیاری از سهام صنایع بزرگ بازار در محدوده منفی درحال معامله هستند، سهام این گروه توانستند در لحظاتی به صف خرید نیز برسند.

هم زمانی این اتفاق با دور جدید مذاکرات برجام و سیگنال‌های نسبتا مثبتی که از آن مخابره می‌شود، یادآور سال 94 و رشد قابل توجه گروه بانک و خودرو در زمان تصویب برجام است.

معاملات نسبتا خوب گروه بانکی در مقایسه با دیگر صنایع موسوم به صنایع دلاری، این ذهنیت را تقویت می‌کند که شاید بازار به پیشواز توافقی جدید می‌رود و معامله‌گران احتمال رسیدن به برجامی جدید را بیشتر از به بن‌بست رسیدن مذاکرات می‌دانند.

شدت عرضه‌ها اما می‌تواند بر معاملات این صنایع نیز تاثیر بگذارند. همین تردید موجود در بازار باعث شد که سهام اصلی گروه بانکی مانند وبصادر، وتجارت و وبملت که در یک ساعت ابتدایی معاملات به صف خرید رسیده بودند، در این لحظات تا حوالی مثبت 2 درصد عقب نشینی کنند.

چندی پیش نیز گزارشی درباره مقایسه صنعت خودرو و بانک در شروع مذاکرات نیز ارائه شده بود.

برگشت بانکی‌ها از حمایت تکنیکال

همانطور که در نمودار شاخص بانک‌ها مشخص است، این گروه از دیرباز در کانالی صعودی در نوسان بود که در رشد خیره‌کننده سال 99، سقف این کانال را به سمت بالا شکست و در ریزش‌های اخیر دوباره به این کانال وارد شد.

در برگشت اخیر بازار، شاخص گروه بانک نیز با برخورد به کف کانال ذکر شده توانست برگشت خوبی را رقم بزند.

در روند ریزشی یک سال و نیم گذشته نیز می‌توان برای شاخص بانکی‌ها کانالی نزولی درنظر گرفت که در تصویر با رنگ آبی مشخص شده است.

با کندل خوبی که این شاخص امروز به ثبت رسانده است، توانست خط میانی کانال نزولی را به سمت بالا بشکند. در صورت عدم افزایش عرضه و حفظ جایگاه کنونی می‌توان انتظار داشت که شاخص بانکی بتواند کف ابر کومو را نیز پشت سر بگذارد که در صورت تحقق این مورد، می‌توان انتظار ادامه حرکت را تا محدوده 6430-6600 داشت.

نکته مثبت دیگری که در ایچی‌موکو این شاخص درحال ایجاد است، ایجاد یک کراس صعودی در خط تنکنسن و کیجنسن است که می‌تواند اعتبار و قدرت بیشتری به این روند جدید بدهد.

شاخص بانک‌ها
اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر