ماجرای توییت فارسی رییس پارلمان ارمنستان چه بود؟ + عکس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در واکنش به تشدیید دذگیری‌ها میان ارمنستان و آذربایجان رئیس پارلمان ارمنستان در توییتی به زبان فارسی جمهوری آذربایجان را به نقض بیانیه سه جانبه بین ایروان، باکو و مسکو متهم کرد.

رئیس پارلمان ارمنستان در توییتی به زبان فارسی، جمهوری آذربایجان را به نقض توافقات موجود و آتش بس متهم کرد.

«آلن سیمونیان» رئیس پارلمان ارمنستان در توییت خود به زبان فارسی نوشت: «جمهوری آذربایجان بیانیه سه جانبه ۹ نوامبر را نقض کرد. جمهوری ارمنستان بر اساس منشور سازمان ملل متحد حق دارد با استفاده از ارتش و به هر وسیله، هرگونه تجاوز علیه تمامیت ارضی و حاکمیت خود را دفع کند.»

درگیری‌های روز سه شنبه جمهوری آذربایجان و ارمنستان شماری کشته، مجروح و اسیر برجای گذاشته است. طبق اعلام وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، هفت نظامی این کشور کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند. بنا بر اعلام وزارت دفاع ارمنستان، یک نیروی نظامی این کشور کشته و ۱۳ نفر اسیر شده‌اند.

به دنبال این درگیری‌های شدید، ابتدا «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه با وزرای دفاع ارمنستان و جمهوری آذربایجان به صورت جداگانه تماس تلفنی گرفت و از آنها خواست فورا این درگیری‌ها را پایان دهند. پس از این رایزنی‌ها، درگیری‌ها بین نیروهای نظامی دو کشور همسایه متوقف شد.

از سوی دیگر، «نیکل پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفت‌وگوی تلفنی برقرار و حملات جمهوری آذربایجان را تحت عنوان «تجاوزگری» محکوم کرد.

پاشینیان همچنین ضمن تمجدید از روابط خوب ایروان و مسکو، ارمنستان و روسیه را «شریک استراتژیک» توصیف کرد.

منبع: اقتصاد آنلاین

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر