سه سهم با صف خرید سنگین در پیش‌گشایش بورس

سه سهم با صف خرید سنگین در پیش‌گشایش بورس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
افزایش عرضه در سهام در همان لحظات نخست ثبت سفارش معاملات بورس مشهود بود. میزان عرضه سهام در ایران خودرو از میزان تقاضای موجود بیشتر بوده و سایر نمادهای بازار نیز با افزایش فشار فروش مواجه شده‌اند. با این حال برخی از نمادها با صف خرید به معاملات خود ادامه می‌دهند.

سهام دو شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و همچنین بورس انرژی امروز با صف خرید سنگین در مرحله پیش‌گشایش معاملات را آغاز کرده‌اند. باید منتظر ماند که آیا این نمادها موفق می‌شوند این صف سنگین را تا پایان معاملات نگه دارند.

گرچه از نظر بنیادی قیمت بورس انرژی (انرژی3) فاصله زیادی با میزان سودآوری شرکت دارد اما اخبار داغ حول این شرکت و احتمال عرضه کل انرژی کشور در این بازار به منظور حذف رانت‌ها و سوبسیدهای موجود باعث شده که این شرکت مورد توجه معامله‌گران قرار گیرد. صف نزدیک به 260 میلیارد تومانی در مرحله پیش‌گشایش برای این نماد از هیجان سنگین خریداران حکایت دارد.

وضعیت سمگا در معاملات بورس

گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، سمگا از زیرمجموعه‌های بانک گردشگری در سال‌های گذشته همیشه مسیر پرنوسانی را داشته است و عموما فضا برای علاقه‌مندان به معاملات نوسانی را فراهم آورده است. در این خصوص سهام این شرکت پس از افت 30 درصدی درهفته‌های قبل از دو روز قبل با صف خرید مواجه شده است.

همین موضوع برای سهام‌دار عمده یعنی بانک گردشگری نیز مشاهده می‌شود. وگردش نیز همگام با سمگا در مسیر صعودی قرار گرفته است و امروز نیز با صف خرید نزدیک به 160 میلیون سهم معادل 160 میلیارد تومان معاملات را آغاز کرده است.

برخی علت صف‌نشینی برای گروه گردشگری را آگهی عرضه املاک و دارایی‌های مازاد بانک مطرح می‌کنند گرچه که این موضوع تازگی ندارد و برای سایر بانک‌ها نیز آگهی‌های بی‌نتیجه از این دست بسیار منتشر شده است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر