جریمه میلیاردی برای قطع درختان ولیعصر

جریمه میلیاردی برای قطع درختان ولیعصر
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: از سال گذشته مبلغ جریمه قطع درختان به شدت افزایش پیدا کرده و جریمه تقریبی قطع درختان خیابان ولیعصر بیش از ۱۰ میلیارد تومان است.

مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در رابطه با مجازات افرادی که اقدام به قطع یا خشکاندن درختان می‌کنند، گفت: در سال گذشته مبلغ جریمه قطع درختان به شدت افزایش پیدا کرده است و برای مالکان دیگر صرف نمی‌کند که بخواهند درختان را خشک یا قطع کنند برای مثال جریمه تقریبی خشک شدن همین درختان خیابان ولیعصر (عج) بیش از ۱۰ میلیارد تومان است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: علاوه بر جریمه، بحث‌های حقوقی و تبعات قضائی که در این رابطه وجود دارد متوجه مالک خواهد بود و همین موارد منجر به این می‌شود تا افراد سودجو دیگر اقدام به قطع کردن درختان نکنند.

وی با اشاره به محل صرف جریمه‌های کسب شده اظهار کرد: تمام مبالغ جریمه دریافتی از متخلفان برای توسعه فضای سبز شهر تهران، تملک باغ‌ها و تبدیل آنها به پارک‌های عمومی استفاده می‌شود و این مبالغ در موارد دیگری خرج نمی‌شود.

درختان خیابان ولیعصر متعلق به تمام شهروندان هستند

پیرهادی با تاکید بر اینکه درختان خیابان ولیعصر متعلق به تمامی شهروندان هستند، گفت: قطع درختان در یک معبر عمومی و با قدمت بالا رخ داده است و به راحتی قابل گذشت نیست و شورای شهر از قوه قضائیه تقاضا دارد تا این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کند.

گفتنی است پس از انتشار خبر قطع درختان خیابان ولیعصر (عج) و انتشار فیلمی در فضای مجازی، رئیس کل دادگستری استان تهران، دادستان تهران را برای بررسی علل این ماجرا مأمور کرد و پرونده قضایی برای این موضوع تشکیل شد.

منبع: مهر

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر