واکنش وزارت امور خارجه به ادعای آمریکا درباره فروش فناوری به روسیه

واکنش وزارت امور خارجه به ادعای آمریکا درباره فروش فناوری به روسیه
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به ادعاهای مشاور امنیت ملی آمریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه گفت: سابقه همکاری‌های میان جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه در حوزه فناوری‌های نوین به پیش از آغاز جنگ اوکراین برمی‌گردد و در مقطع اخیر هیچ تحول خاصی رخ نداده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان به ادعاهای مشاور امنیت ملی آمریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اظهارات مشاور امنیت ملی امریکا درباره فروش فناوری‌های نوین ایرانی به روسیه، تصریح کرد: سابقه همکاری‌های میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حوزه برخی فناوری‌های نوین به پیش از آغاز جنگ در اوکراین برمی‌گردد و در مقطع اخیر هیچ تحول خاصی در این ارتباط رخ نداده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال جنگ اوکراین کاملا روشن است و بارها به صورت رسمی اعلام شده است.

کنعانی در ادامه افزود: ادعای مقام آمریکایی در حالی است که امریکا و اروپایی‌ها سال‌ها است کشورهای اشغالگر و متجاوز از جمله در منطقه غرب آسیا را به انباری از سلاح های کشنده متنوع خود تبدیل کرده‌اند که قطعاً بدون این تسلیحات، تداوم بیش از هفت دهه تجاوز، جنایت و اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین های اشغالی ممکن نبود.

ادعای مشاور امنیت ملی آمریکا درباره حمایت نظامی ایران از روسیه

براساس این گزارش، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شده بود که ایران برنامه حمایت نظامی از روسیه را در جنگ اوکراین دارد.

او گفت: اطلاعاتی در دست داریم که نشان می‌دهد ایران در حال آماده شدن برای آموزش نیروهای روس در این زمینه است.

سالیوان در ادامه افزود: هنوز معلوم نیست که ایران به روسیه پهپادی تحویل داده است یا نه.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر