پیش بینی بورس فردا ۴ مرداد ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا ۴ مرداد ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان : برای پیش بینی بورس فردا باید ببینیم در بورس امروز چه اتفاقاتی رخ داد و چه عواملی در روند بورس تاثیرگذار است و نیز انتظار چه اتفاقاتی را در بورس فردا داشته باشیم.
شاخص کل بورس اوراق بهادار روز سختی را پشت سر گذاشت و در پایان ساعت کاری امروز ریزش 1.66 درصدی را پشت سر گذاشت و در ارتفاع 1.439 میلیون واحدی قرار گرفت. دیگر شاخص مطرح بازار سهام هم که نماینده سهام کوچکتر بازار سهام است، عملکرد بدتری نسبت به شاخص کل بورس را از خود بجای گذاشت و ریزش 2.23 درصدی را رقم زد.

سیگنال ارزش معاملات امروز به بورس فردا

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 2624 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول 636 میلیارد تومان توسط کدهای حقیقی از کلیت بازار سهام بودیم که نکته منفی جهت صعود بازار سهام محسوب می‌شود. از سوی دیگر شاهد ورود پول 134 میلیارد تومانی به صندوق‌های درآمد ثابت بودیم و از آنجایی که مقصدی کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، به صورت تاریخی نکته‌ای منفی محسوب می‌شود.

Loading...
آمار جزییات معاملات امروز بورس تهران

وضعیت تکنیکالی شاخص کل بورس

از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار از ابتدای تیر ماه پایین میانگین متحرک معتبر 25 روزه قرار گرفته است و به صورت سنتی مادامی که کندل‌های قیمتی پایین این میانگین متحرک قرار گرفته است، روند شاخص کل بورس را می‌توان ریزشی در نظر گرفت.

از طرفی نکته دیگری که در بازار امروز رخ داد، این بود که حمایت استاتیک موجود حوالی 1.445 میلیون واحدی رو به پایین شکسته شد و اولین سطح حمایتی پیش روی این شاخص را می‌توان میانگین متحرک 200 روزه توانی را در نظر گرفت که در ادوار گذشته سبب چرخش روند شدیدی در کلیت بازار سهام شده است. بنابراین احتمال آن می‌رود که فردا به واسطه برخورد شاخص کل بورس با این حمایت معتبر شاهد موجی از تقاضا در کلیت بازار سهام باشیم. نکته دیگر اینکه در صورتی که این حمایت از دست برود، حمایت استاتیک بعدی پیش روی آن 1.400 میلیون واحدی خواهد بود.

اندیکاتور RSI شاخص کل هم امروز حمایت داینامیک خود را روبه پایین شکست در سطح 24 واحدی ایستاد. نکته منفی موجود آنجاست که شاهد حمایت استاتیک یا داینامیک معتبری در این حوالی نیستیم.

Loading...
تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس تهران

بورس تهران در انتظار پول مجامع

بحث دیگری که می‌توان به آن توجه داشت، آن است که از ابتدای سال تا کنون بیش از 350 هزار میلیارد توسط شرکت‌های فعال در بازار سرمایه در مجامع میان سهامداران تقسیم شده است. این مبالغ به زودی میان در اختیار و تحت کنترل مدیران دارایی و سهامداران خرد قرار خواهد گرفت و وارد بازار سهام خواهد شد که می‌تواند به خودی خود سبب بسته شدن کف بازار و رشد آن در ادامه شود.

پیش بینی بورس فردا

شاخص کل بورس و شاخص هم‌وزن در جریان معاملات امروز روندی اکیدا نزولی را طی کرد و با توجه به داده‌های گذشته‌نگر زمانی که شیب این روند در پایان بازار منفی است، می‌توان این پیش‌بینی را داشت که فردا هم در مدار منفی شاخص‌ها کار خود را آغاز خواهند کرد. اما در ادامه به واسطه قرارگیری شاخص کل در ناحیه حمایتی می‌توان انتظار موجی از تقاضا در نیمه بازار فردا را داشت.

Loading...
روند شاخص‌های کل و هم‌وزن
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر