پاسخ ناظر بورس به حواشی مجمع بانک ملت

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: امروز مجمع عمومی بانک ملت در حالی برگزار شد که حواشی زیادی به همراه داشت. به عقیده بسیاری از سهامداران، مدیران این بانک تلاش حداکثری خود را برای جلوگیری از حضور سهامداران در مجمع عمومی بانک به کار برده‌اند. برخی حتی برگزاری مجمع در ساعت ۷:۳۰ صبح را در جهت همین هدف (جلوگیری از حضور سهامداران خرد) مطرح می‌کنند. تا آن‌جا که عده‌ای از سهامداران نسبت به عدم امکان ورود به مجمع اعتراض داشته، اما پاسخی از طرف مدیران بانک ملت داده نشده است. برخی عنوان می‌کنند که سالن مجمع از صبح زود با کارکنان بانک پر شده بود.

سعید واشقانی فراهانی، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس با حضور در برنامه زنگ پایان بورسان گفت: «بر اساس پیگیری‌های سازمان بورس، به نظر می‌رسد در مجمع عمومی بانک ملت تخلفی رخ نداده و بیشتر موضوع ناهماهنگی و عدم پیش‌بینی‌های لازم برای حضور جمعیت اتفاق افتاده است؛ البته سازمان بورس، بانک ملت را ملزم به صدور بیانیه و انتشار اطلاعیه برای شفاف‌سازی در این خصوص کرده است».

با این حال به نظر می‌رسد کارشناسان بازار سرمایه و سهامداران بانک ملت از این پاسخ اقناع نشده و سوالات و انتقادات بسیاری نسبت به عملکرد بانک ملت و رویکرد سازمان بورس دارند.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر