نحوه ثبت اعتراض به دهک بندی یارانه‌ جدید + فیلم

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

۲۱ اردیبهشت با واریز یارانه ۴۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی به ازای هر نفر، دولت کلید اصلاح نرخ برخی از اقلام را زد. دیشب امکان برداشت یارانه اردیبهشت محقق شده و امروز نرخ جدید چهار قلم کالا از جمله، مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن نیز اعلام شده است.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ثبت اعتراض به دهک بندی یارانه ها، فقط کافیست وارد سایت وزارت رفاه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir شده و اطلاعات خود را بارگذاری کنید. این یعنی گزینه‌ای با عنوان درج اعتراض وجود ندارد.
حجت عبدالملکی می‌گوید: ۹۰ درصد مردم ایران مشمول یارانه هستند. دو دسته از افراد هستند که یارانه نگرفته اند؛ کسانی که جزو دهک دهم تشخیص داده شده اند، ولی به این موضوع معترضند. این افراد می‌توانند با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند. اگر یارانه ۴۰۰هزار تومانی واریز نشد چه کنیم؟

دیشب به کسانی که یارانه نگرفته‌اند پیامک ارسال کردیم تا برای ثبت اعتراض به سایت مراجعه کنند. ساعات اولیه با ورود مردم به سایت با ترافیک مواجهیم. از مردم می‌خواهیم برای ثبت اعتراض به دهک خود عجله نکنند، چرا که در صورت واجد شرایط بودن دریافت یارانه‌ها، آن را به صورت یکجا برایشان واریز می‌کنیم. دستور رئیسی برای افرادی که یارانه نگرفتند

دولت پیش از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، ۲ یارانه کمک‌معیشتی اردیبهشت و خرداد را همزمان به حساب سرپرستان خانوار که مشمول دریافت این یارانه بودند، واریز کرد، این یارانه برای هر نفر از خانوارهای دهک‌های اول تا سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای هر نفر از خانوارهای دهک‌های چهارم تا نهم، ۳۰۰ هزار تومان است. هر دو یارانه کمک معیشتی، بلوکه بود، اما طبق اعلام قبلی، نخستین یارانه امشب قابل برداشت شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر