تخریب متروپل به روش دستی + فیلم

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
ویدیویی از تخریب متروپل با پتک و به روش دستی در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود.

فرماندار ویژه آبادان روز گذشته گفته بود پس از تصمیم‌گیری‌های کارشناسی، تقسیم کار و استقرار تجهیزات لازم مانند جرثقیل ۲۵۰ تنی در خیابان امیرکبیر این شهرستان، عملیات تخریب بقایای سازه متروپل انجام می‌شود.

اما از دیشب ویدیویی از تخریب متروپل با پتک و به روش دستی در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود که واکنش های زیادی به همراه داشته است. پیمانکار پروژه تخریب برج متروپل قرارگاه خاتم الانبیاء است.

فروریختن ساختمان متروپل

فروریختن ساختمان متروپل حادثه‌ای بود که ظهر روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ در خیابان امیرکبیر (امیری) واقع در مرکز آبادان رخ داد. در پی وقوع این حادثه، بخشی از برج شماره ۲ متروپل فروریخت. تا۱ ۱ خرداد ۱۴۰۱ این حادثه ۳۷ فوتی[۱] و ۳۷ نفر مصدوم داشته‌است. به گفته استاندار خوزستان به اعلام خانواده‌ها ۳۸ مفقودی گزارش شده‌است. عملیات آواربرداری متروپل هنوز در جریان است. این ساختمان بخشی از پروژهٔ برج‌های دوقلوی متروپل هلدینگ عبدالباقی بودند.

این ریزش بر اثر شکست سازه‌ای به خاطر نقض ضوابط فنی و استانداردها بود. ۱۳ نفر از مقصران این حادثه دستگیر شده‌اند. مرگ حسین عبدالباقی مالک هلدینگ عبدالباقی و مقصر اصلی ریزش در ابهام باقی مانده‌است.

سفر رئیسی به آبادان

پس از حادثه متروپل، رئیس‌جمهوری بدون اطلاع قبلی و به‌طور سرزده پس از اتمام سفر استانی به آذربایجان شرقی به آبادان سفر کرد و با حضور در خیابان امیری آبادان عملیات آوار برداری را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

فساد در ساخت متروپل

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری آبادان با اشاره به ‌بازدید از ساختمان متروپل و گلایه و انتقاد مردم از روابط ناسالم در ساخت این ساختمان ‌و ‌فسادهای صورت گرفته در این مسیر اظهار داشت: ‌به موازات اقدامات فنی و میدانی، باید به سرعت عملیات آواربرداری انجام شود.‌
وی با بیان اینکه این وضعیت حق مردم این خطه نیست، تصریح کرد: تا روزی که مشکلات آبادان حل شود مدام به خوزستان سفر خواهم کرد و نمی‌گذاریم دیگر چنین اتفاقاتی تکرار شود.‌ حادثه متروپل آبادان باید عبرتی شود برای سوء‌استفاده کنندگان.

منبع: همشهری آنلاین

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر