آتش‌سوی یک کشتی صهیونیستی در سواحل امارات

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: ایسنا به نقل از شبکه المیادین ساعتی پیش از مورد هدف قرار گرفتن یک کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی در سواحل امارات خبر داد.

المیادین به نقل از منابعی که آن‌ها را موثق خواند اعلام کرد این کشتی از جده، عازم امارات بوده که در اقیانوس هند هدف قرار گرفته است.

البته پیش از آن که به سوی سواحل امارات حرکت کند، در بندر جده عربستان لنگر انداخته بود.

المیادین اعلام کرد این کشتی باری همچنان در آتش می‌سوزد. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
این دومین حادثه در چندماه گذشته است که برای کشتی‌های رژیم صهیونیستی رخ می‌دهد. پنجم فروردین امسال نیز یک کشتی باربری متعلق به شرکتی صهیونیستی که از تانزانیا عازم هند بود، در دریای عرب دچار سانحه شد.

رسانه‌های اسرائیلی مدعی شدند: منابع امنیتی می گویند ایران پشت حمله با پهپاد به کشتی باری اسرائیلی است.

کشتی تجاری اسرائیلی CSAV TYNDALL متعلق به شرکت Zodiac Mari است که صاحب آن برادران عوفر هستند. در سال 2011 گزارش شده که حداقل هشت کشتی این شرکت در بنادر ایران پهلو گرفته‌اند.

نرخ دلار در معاملات پشت‌خطی حدود 200 تومان افزایش یافت.

تکمیلی:

رویترز به نقل از شبکه تلویزیونی صهیونیستی N12 نوشت: مقامات دفاعی اسرائیل در حال بررسی این بودند که آیا نیروهای ایرانی در حمله احتمالی به یک کشتی باری تحت مالکیت جزئی اسرائیل نقش داشتند یا خیر.

شبکه N12 با استناد به منابع ناشناس در پایگاه دفاعی اسرائیل گفت: خدمه آسیب ندیدند و کشتی که احتمالا مورد اصابت موشک قرار گرفت، آسیب زیادی ندیده و پس از حادثه به مسیر خود ادامه داد.

این شبکه همچنین مدعی شد این کشتی به نام Tyndall متعلق به شرکت Zodiac Maritime، یک شرکت بین‌المللی مدیریت کشتی که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد است. یک منبع آشنا با ناوگان این شرکت گفت که این شرکت چند ماه پیش یک کشتی به نام CSAV Tyndall فروخته است.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر