روحانی دستور محدودیت‌های 10 روزه را صادر کرد

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜
  • 👁️329
  • 💬0

بورسان: رئیس جمهور در ستاد مقابله با کرونا دستور محدودیت‌های 10 روزه در شهرهای قرمز را صادر کرد. از آنجایی که بر اساس آخرین به روزرسانی اپلیکیشن ماسک 257 شهر کشور در وضعیت قرمز و 191 شهر دیگر در وضعیت نارنجی، زرد و آبی قرار دارند، می‌توان گفت که اکثر شهرهای کشور مشمول این محدودیت‌ها خواهند شد.

به گزارش بورسان به نقل از نورنیوز، روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفته است:

«افرادی که تست آنها مثبت شده و قرنطینه را رعایت نمی‌کنند به مراجع قانونی معرفی و مجازات می‌شوند.

رعایت نشدن دستورالعمل‌ها و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا مهمترین دلیل ایجاد وضعیت کنونی است.

کنترل دقیق تر فرودگاه‌ها و پایانه‌های مرزی توسط هلال احمر و وزارت راه و شهرسازی برای جلوگیری از نقض شیوه نامه‌های بهداشتی ضروری است.

از شنبه در همه شهرهای قرمز کشور به مدت ۱۰ روز محدودیت‌ها اعمال می‌شود.»

بر اساس آخرین دستور العمل‌های ستاد مقابله با کرونا، محدودیت‌ها به این ترتیب است که در شهرهای قرمز تنها مشاغل ضروری سطح یک اجازه فعالیت دارند و دیگر مشاغل نمی‌توانند فعالیت کنند.

ادارات ضروری تنها با 50 درصد نیروها باز هستند و دیگر ادارات و اورگان‌ها نیز حداکثر 30 درصد نیروها می‌توانند در محل کار حاضر شوند.

این محدودیت‌ها در حالی از شنبه اجرایی می‌شود که تهران از روز دوشنبه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است و قاعدتا این محدودیت‌ها باید از این روز آغاز می‌شد.

پیش از این رئیس اصناف تهران نیز خبر از تعطیلی بازار بزرگ تهران و همچنین مشاغل سطح 2، 3 و 4 داده بود. او دلیل تاخیر در انتشار اطلاعیه تعطیلی مشاغل را تغییر رنگ سریع شهرها اعلام کرده بود.

روحانی در حالی عدم رعایت دستور العمل‌های ستاد مقابله با کرونا را عامل وضعیت موجود می‌داند که اصولا این ستاد برای تعطیلات نوروزی به غیر از چند توصیه، دستور العمل خاصی نداشت و تقریبا سفر به همه شهرهای کشور آزاد اعلام شده بود.

آخرین به روز رسانی اپلیکیشن ماسک مربوط به روز سه‌شنبه است. از آنجایی که تغییر رنگ شهرها به دلیل چرخش ویروس کرونای جهش یافته معروف به کرونای انگلیسی با سرعت زیادی تغییر می‌کند، احتمالا تعداد شهرهای قرمز کشور تا کنون به ارقام بالاتری رسیده است.

در بورسان در این رابطه بخوانید:

آغاز محدودیت‌های کرونایی از شنبه؛ کدام مشاغل تعطیل می‌شود؟

ایران قرمز شد

آمار کرونا در ایران؛ پنجشنبه 19 فروردین 1400
اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر