توضیح پلیس درباره اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی

توضیح پلیس درباره اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
جانشین فرمانده فراجا رعایت عفاف و حجاب را وظیفه قانونی هر فرد دانست و تاکید کرد که زیرپا گذاشتن قانون جرم است.

سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده فراجا درباره اجرای طرح امنیت اخلاقی اظهارکرد: دین کشور ما دین مبین اسلام است و کشور ما هم یک کشور قانونمند است، بر اساس همین قانون هم باید هنجارهای کشور ما حفظ شود که خوشبختانه عمده مردم به آن توجه ویژه دارند و آن را رعایت می‌کنند.

زیرپا گذاشتن قانون جرم است

جانشین رئیس پلیس کشور ادامه داد:‌ در این میان اندک نفراتی چه زن و چه مرد وجود دارند که این قانون را زیر پا می‌گذارند و زیرپا گذاشتن قانون نیز جرم است. این جزو وظایف قانونی فراجاست که هرجا جرم مشهودی رخ داد و مامور پلیس آن را دید، با آن برخورد کند. موضوع رعایت عفاف و حجاب نیز در همین دسته قرار می‌گیرد.

رعایت عفاف و حجاب وظیفه قانونی هر فرد است

رضایی با بیان اینکه در قوانین کشور ما، بدحجابی و بدپوششی منع شده و از این رو رعایت عفاف و حجاب وظیفه قانونی هر فرد است، درباره نحوه اجرای طرح امنیت اخلاقی نیز گفت:‌ ما از گذشته طرح‌هایی برای اجرای امنیت اخلاقی داشتیم که حالا هم همان‌ها را دنبال می‌کنیم. در صورتی که هنجارشکنی بیشتر شود یا شرایط تغییر کند، ما نیز در اجرای طرح‌های خود تغییر ایجاد خواهیم کرد.
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر لزوم رعایت اصول عفاف و حجاب به عنوان هنجار جامعه اسلامی گفت: پلیس وظیفه خود می‌داند که با جرائم مشهود برخورد کند و در همین راستا اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی خود را همچون گذشته ادامه می‌دهد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر