تزریق دُز سوم واکسن برای دانشجویان اجباری شد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره شرایط تزریق دُز سوم واکسن برای دانشجویان توضیحاتی ارائه کرد.

محمدحسین صادقیان، با اشاره به نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی تهران به مسائل رفاهی دانشجویان، گفت: یکی از این مباحث توجه به تغذیه دانشجویان است و ما تلاش داریم در دوره جدید با اجرای برنامه هایی، سطح کیفی خدمات ارائه شده به این دانشجویان را ارتقاء دهیم که البته جدای از مباحث رفاهی دانشجویان نظیر خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب، باید به مسائل اجتماعی فرهنگی دانشجویان نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا بتوانیم انگیزه لازم در بین دانشجویان را ایجاد کنیم.

صادقیان خاطرنشان کرد: ما در حیطه آموزش علوم پزشکی یک سری از دانشجویانی داریم که می‌بایست بر بالین بیماران حضور پیدا کنند؛ آموزش این دانشجویان هیچ وقت در دوره کرونا تعطیل نشده و همواره در خوابگاه‌ها اسکان داده شده‌اند. به همین جهت بخشی از اسکان این دانشجویان در محیط‌های بیمارستانی بوده است. به طور کلی بخش قابل توجهی از دانشجویان که متقاضی اسکان در خوابگاه‌ها بودند، سامان داده شدند.

نحوه برگزاری ترم جدید دانشگاه

وی ادامه داد: بخشی دیگر از دانشجویان رشته‌های بالینی علوم پزشکی به جهت اینکه در ابتدای ورود به دانشگاه هستند و دروس اولیه آنها تئوری است، به همین جهت کلاس‌های آنها مجازی بوده و به‌طور آنلاین برگزار می‌شود. این دانشجویان جدیدالورود در ترم جدید به صورت ترکیبی آموزش می‌بینند و ما کلاس آفلاین در دانشگاه نخواهیم داشت و تمام کلاس‌های ما به صورت آنلاین می‌باشند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: همانطور که عنوان شد ارائه آموزش‌ها به دانشجویان به هیچ عنوان آفلاین نیست و اساتید در ساعت‌های آموزش مجازی به صورت برخط در کلاس‌ها حضور خواهند داشت. بنابراین ما در تلاش و حرکت ویژه به سمت حضوری شدن آموزش خواهیم بود.

واکسن برای کدام دانشجویان اجباری شد؟

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: درحال‌حاضر دانشجویان این دانشگاه هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و برخی از آنان که تمایل داشتند، دز سوم واکسن را نیز گرفته‌اند و ما مشکلی برای تزریق دوز سوم واکسن به دانشجویان نداریم.

صادقیان همچنین یادآور شد: دانشجویانی که تمایل به حضور در خوابگاه داشته باشند باید دو دوز واکسن خود را دریافت کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند، بطورکلی ارائه برخی از خدمات در دانشگاه علوم پزشکی تهران منوط به دریافت واکسن است.

منبع ایسنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر