چرا محبوبیت بایدن بین آمریکایی‌ها ناگهان کم شد؟

چرا محبوبیت بایدن بین آمریکایی‌ها ناگهان کم شد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: طبق نظرسنجی ملی مشترک رویترز و Ipsos که هر هفته مقبولیت عمومی رئیس‌جمهور آمریکا را در بین مردم ارزیابی می‌کند، محبوبیت بایدن طی هفته گذشته کاهش شدیدی داشته است. اگرچه مشخص نیست این یک افت موقت است یا ادامه‌دار خواهد بود.

طبق این نظرسنجی که چهارشنبه و پنچ‌شنبه گذشته انجام شد، ۵۲ درصد از بزرگسالان آمریکایی عملکرد بایدن را در پست ریاست‌جمهوری قابل قبول می‌دانند که ۴ واحد درصد کمتر از نظرسنجی مشابه هفته گذشته بود. ۴۴ درصد دیگر مخالف بودند و ۵ درصد نیز در این خصوص نظر مطمئنی نداشتند.

Loading...
مقبولیت بایدن به عنوان رئیس‌جمهور بین آمریکایی‌ها اخیرا کاهش چشمگیری داشته است.

با این حال شاید این برای بایدن کمی آرامش‌بخش باشد که او همچنان محبوبیت بیشتری نسبت به ترامپ (در دوره ریاست‌جمهوری) دارد. بایدن از زمان ورود به کاخ سفید به طور مداوم توسط بیش از ۵۰ درصد مردم تایید شده است. ترامپ هرگز به ۵۰ درصد دست هم نیافت.

اقتصاد همچنان بزرگترین دغدغه مردم آمریکا چه بین دموکرات‌ها و چه جمهوری‌خواهان است. جایی که بایدن نسبت به ترامپ ضعیف‌تر عمل کرده است. اخیرا برخی قوانین مالیاتی جدید او نیز نگرانی‌های جدی برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده است.

بر اساس نظرسنجی Civiqs حتی دموکرات‌ها هم بسیار بیشتر از قبل می‌گویند که فکر می‌کنند وضعیت اقتصاد در حال بدتر شدن است. نمودار زیر درصد افرادی را نشان می‌دهد که چنین فکری می‌کنند. خط آبی مربوط به پاسخ‌دهندگانی است که خود را دموکرات می‌دانند و خط قرمز نشان‌دهنده جمهوری‌خواهان است.

Loading...
درصد افرادی که فکر می‌کنند وضعیت اقتصاد آمریکا رو به وخامت است.

بر اساس نظرسنجی مشترک CNN و SSRS بایدن بهترین نمره را از مردم در زمینه اقدامات مقابله‌ای با کرونا گرفته است. به طوری که مقبولیت او در این بخش بیشتر از مقبولیت کلی او است. در ایالات متحده 51 درصد جمعیت حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و 41 درصد نیز به طور کامل واکسینه شده‌اند.

Loading...
مقبولیت بایدن در بحث مقابله با کرونا بیشتر از مقبولیت عمومی او است.
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر