۲۶ نماد بازدهی بیش‌تر از ۲۰ درصد داشته‌اند

سهام با بیشترین بازدهی در پاییز سرد بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
بورس تهران در هفته‌های اخیر برای معامله‌گران خسته‌کننده بوده است.

بورسان: بهانه‌های مختلفی برای روند بی‌رمق بورس تهران مطرح می‌کنند. شاید پررنگ‌ترین دلیل فعلا تنگنای پولی و رشد نرخ سود اوراق بدهی دولت است. در این شرایط حضور سهام از گروه‌های مختلف با بازدهی‌های قابل توجه نکته امیدوارکننده است که معمولا در روزهای منفی بازار فراموش می‌شود.

بیشترین بازدهی ها در پاییز 1400

سهام تولید خاک نسوز استقلال آباده بازدهی عجیبی را از ابتدای پاییز به ثبت رسانده است. این سهم با بازدهی بیش از ۱۶۰ درصدی در ۳۵ روز معاملاتی اخیر در صدر جدول قرار دارد و امروز نیز با صف خرید همراه است. این سهم البته معیار خوبی نیست و در ماه‌ها و حتی سال‌های گذشته معاملات کمی را داشته و در این ماه‌ها دوباره مورد استقبال قرار گرفته است.

شاخص کل بورس تهران از ابتدای پاییز تاکنون رشد کمتر از ۴ درصدی را تجربه کرده است. البته همین مقدار رشد نیز شاید جالب توجه باشد اما نکته جالب توجه بازدهی چشم‌گیر سهام از گروه‌های مختلف است. در لیست نمادهای با بازدهی بیش از ۲۰ درصد سهام شرکت‌های بزرگ پتروشیمی نظیر خراسان، نوری یا قاعد بصیر مشاهده می‌شود. عوامل بنیادی با حمایت از سهام این شرکت‌ها چنین بازدهی را رقم زده‌اند. عملکرد درخشان شبصیر تابستان در این خصوص مورد توجه است.

عملکرد شبصیر

خراسان نیز با بازدهی ۵۸ درصد کاملا مورد توجه بوده است. رشد قیمت اوره در بازار جهانی فضا را برای رشد سهام اوره‌ساز باز کرده بود و اثرات خود را در سهام نیز منعکس کرد. در این لیست سهام شرکت‌ها از گروه خودرویی، غذایی و حتی بانکی نیز مشاهده می‌شود.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر