تخلف ماموران شهرداری را چگونه اطلاع دهیم؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
شهردار تهران از تلاش برای راه‌اندازی طرحی برای خدمت‌رسانی به دستفروشان خبر داد.

علیرضا زاکانی افزود: چنانچه ماموران شهرداری از بساط گستران در سطح معابر و خیابان‌ها درخواست پول کردند این افراد می‌توانند با تماس با سامانه ۱۸۸۸ مراتب را اعلام کنند تا با فرد خاطی برخورد شود. شهرداری به دنبال طرح نوینی است تا بتواند علاوه بر خدمت به دستفروشان از سد معبر و ایجاد مشکل در معابر و پیاده‌روهای شهر جلوگیری کند.

خدمات سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران

«سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران (۱۸۸۸)» در راستای توسعه سرمایه‌های اجتماعی و جلب اعتماد عمومی شهروندان، ایجاد درگاهی واحد برای انعکاس نقطه نظرات مردمی در شهرداری، اعمال نظارت عمومی شهروندان بر عملکرد مدیریت شهری، بسترسازی مطلوب در مسیر تحقق سلامت اداری و تضمین اثربخشی سازمانی راه‌اندازی شده است.

بنابراین شهروندان می‌توانند پیام‌های مرتبط با شهرداری تهران را قالب انتقاد، شکایت، پیشنهاد، تقدیر و تشکر را در سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران ثبت کنند.

باتوجه به اینکه درخواست‌ها و نیازمندی‌های مبتنی بر خدمات فوریتی همچون رفع سد معبر وانتی، دستفروش و مصالح، لایروبی انهار و جداول، هرس، آبیاری درختان و فضای سبز، لکه‌گیری آسفالت، نظافت معابر، آبگرفتگی و دیگر موضوعات فوریتی که با گذشت زمان، مجدد قابل وقوع هستند باید فقط به سامانه ۱۳۷ منعکس و از همان طریق تا حصول نتیجه پیگیری شود.

برهمین اساس زمان پاسخگویی تلفنی از شنبه تا چهارشنبه (۷: ۳۰ تا ۱۳: ۳۰) امکان‌پذیر است.

همچنین پس از اتمام ساعات اداری این سامانه (شنبه تا چهارشنبه)، شهروندان می‌توانند پیام خود را با شماره‌گیری تلفن ۱۸۸۸ از طریق پیغام‌گیر ثبت کنند. شهروندان همچنین می‌توانند به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته از طریق سایت ۱۸۸۸ پیام‌های خود در قالب انتقاد، شکایت، پیشنهاد، تقدیر و تشکر در این سامانه ثبت و پس از آن پیگیری کنند.

پس از ورود به سامانه ۱۸۸۸، با کلیک بر گزینه «ثبت» و قبول تمامی قوانین سایت، می‌توانید پیام مربوطه خود را ثبت کنید؛ پس از بررسی پیام شما توسط ناظران، امکان پیگیری پیام و حصول نتیجه را خواهید داشت.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر