مشکل کمبود معلمان چگونه حل می‌شود؟

مشکل کمبود معلمان چگونه حل می‌شود؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

قاسم احمدی لاشکی با اشاره به موضوع نیروهای خرید خدماتی، اظهارکرد: درحال‌حاضر با کمبود معلم در کشور مواجه هستیم که به طرق مختلف از جمله اضافه‌کاری معلمان فعلی، به کارگیری بازنشستگان، معاونان مدارس، حق التدریس آزاد و نیروهای خرید خدمات آموزش و ۸ هزار سرباز معلم در مناطق صعب العبور این کمبود جبران می‌شود.

‌وی افزود: بخشنامه خاصی برای حمایت از نیروهای خرید خدمات آموزشی وجود نداشت و جاهایی که به هر دلیلی نتوانستید پوشش بدهید می‌توانید خرید خدمات آموزشی بکنید، بر همین اساس نیروها جذب شدند و سال گذشته شیوه‌نامه‌ایی برای آنها نوشته شد که حقوق و بیمه به صورت کامل پرداخت شود و آنچه نیاز بود در حوزه معاونت حقوقی ابلاغ کردیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال دیوان محاسبات، اشکالی بر ما گرفت، گفت: چون مبنای قانون کار ۴۴ ساعت کار در هفته است ولی معلمان در طول روز و شب با تدریس و آماده کردن طرح درس و تولید محتوا بیشتر کار می‌کنند، مقرر شد آقای قالیباف به دیوان محاسبات مکاتبه کنند و معلمان را از قانون ۴۴ ساعت کار در هفته مستثنا کنند و این زمان را به ۲۴ ساعت برگردانند.

وی ادامه داد: اکنون وزیر آموزش و پرورش نامه‌ای به رئیس دفتر رئیس‌جمهوری فرستادند و ما منتظریم که جواب آقای قالیباف برای دیوان محاسبات بیاید و به محض دریافت نامه مشکل معلمان حل خواهد شد برای کمبود نیرو دو جلسه با حضور وزارت آموزش و پرورش، امور استخدامی و برنامه‌ریزی و بودجه برگزار شده تا هر چه زودتر رفع شود.

احمدی لاشکی تصریح کرد: مجلس دوره دهم درباره آخرین وضعیت پرونده فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، تحقیق و تفحص کرد، با افراد بسیاری برخورد شد، بسیاری از بانک مربوطه تسهیلات با نرخ‌های آنچنانی دریافت کردند و بخشی از پول‌ها به صندوق بازگردانده شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعدادی از افراد این صندوق راهی زندان شدند، اظهارکرد: مباحث قضائی برای آنها در نظر گرفته شده بود که قرار است اجرا شود.

احمدی لاشکی خاطرنشان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان اکنون به افرادی که بازنشسته یا فوت شوند، خدمات ارائه می‌کند درحالی که صحبت ما این است که اکنون به فرهنگیان خدمات اعم از رفاهی، درمانی و بیمه‌ای ارائه شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما به دنبال ترمیم بیمه برای فرهنگیان هستیم، اظهارکرد: در روزهای آتی خبرهای خوبی در این حوزه خواهید شنید که معتقدم در این باره می‌توان از همان ظرفیت صندوق ذخیره نیز بهره برد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر