پیش بینی بورس فردا ۲۶ دی ۱۴۰۰

پیش بینی بورس فردا ۲۶ دی ۱۴۰۰
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
روند معاملاتی امروز بازار سرمایه می‌تواند نقشه راه خوبی برای پیش‌بینی بورس فردا باشد. بازار سرمایه امروز در بیشتر صنایع شرایط نامناسبی را دنبال کرد و رفته رفته بر شد عرضه‌ها نیز افزوده شد.

بورسان: این روزها به نظر می‌رسد که هر خبر یا اتفاق بنیادی مهم تنها یک روز بر روی قیمت سهام تاثیرگذار است و در انتهای روز سهام با فشار بیشتری عرضه می‌شوند.

برای پیش بینی بورس فردا باید بدانیم که در ابتدای هفته قبل خبرهای مثبت برجامی و کاهش قیمت دلار سهام گروه خودرو و بانک را مثبت کرد، اواخر هفته خبر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی صنایع زراعت و غذایی را با تقاضا مواجه کرد اما هیچکدام دوام نداشتند و بعد از یک یا دو روز با هجوم فروشندگان مواجه شدند.

کاهش مداوم ارزش معاملات و همچنین خروج بدون توقف سرمایه افراد حقیقی در این روزها خبر از اتفاقات خوبی ندارد و به نظر می‌رسد که همچنان نباید انتظار روزهای رویایی برای بازار سرمایه داشته باشیم.

نگاهی به روند شاخص بورس و همچنین تعداد صف‌های خرید و فروش نشان می‌دهد که به احتمال زیاد در روز آینده نیز شاهد معاملاتی با برتری سمت عرضه‌ها داشته باشیم هرچند که برخی اتفاقات می‌تواند باعث تغییرات مثبتی در برخی سهام شود.

Loading...
شاخص بورس
Loading...
تغییرات تعداد صف

بازی دلار در مرز ۲۸ هزار تومان

گویی دلار این روزها کمی اهمیت خود را از دست داده است. همواره بازار سرمایه نگاهی جدی به روند قیمت دلار داشت و تغییرات کوچکی در آن باعث ایجاد واکنش‌های جدی در روند معاملات می‌شد اما این روزها به نظر می‌رسد که خود دلار نیز سردرگم است و نمی‌داند بایستی به کدام سمت حرکت کند.

بحث برجام و خبرهایی که از آن منتشر می‌شود تاثیر زیادی بر روند قیمتی دلار دارد و از طرفی خبرهای مثبتی که مخابره می‌شود باعث فشار فروش بر دلار شده و از طرف دیگر طولانی شدن روند مذاکرات اجازه کاهش قیمت شدید را به آن نمی‌دهد.

همین عامل باعث شده است که بازار سرمایه نیز دیگر به تغییرات قیمیتی آن واکنش زیادی ندهد و تقریبا با ریزش‌های مداوم سردرگمی خود را نشان دهد.

کورسوی امید سهام در این روزها

شاید این روزها یکی از تنها امید سهام برای افزایش تقاضا انتشار صورت‌های مالی ۹ ماهه شرکت‌هاست. این گزارشات که با شروع خوب لبوتان شروع شد، توسط برخی از شرکت‌ها ادامه داشت و تاثیرات مثبتی نیز بر روند معاملاتی امروز آنها گذاشت.

پتروشیمی خراسان نیز امروز گزارش خوبی را منتشر کرد و توانست خود را به محدوده مثبت نیز برساند اما فشار عرضه‌ها همچنان زیاد بود.

به نظر می‌رسد که این گزارش‌ها بتوانند بر قدرت تقاضا تاثیر بگذارند اما مقدار ماندگاری این اثرات جای بحث دارد. تا به امروز که این اتفاقات تاثیری گذرا داشته‌اند و پس از یک الی دو روز اثیر خود را از دست داده‌اند بنابراین انتظار می‌رود که در این مورد نیز تکرار شود.

تکنیکال نیز امیدوار نیست

با از دست رفتن حمایت مهم ۱.۳۳ میلیون واحدی شاخص کل، حمایت بعدی که می‌تواند باعث برگشت شاخص شود در محدوده ۱.۲۹ میلیون واحدی قرار دارد. از دست رفتن این حمایت می‌تواند کار را برای شاخص کل سخت‌تر از قبل کند و باید به کف کانال نزولی امیدوار بود که به دلیل داینامیک بود با گذشت زمان پایین‌تر می‌رود.

Loading...
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر