اسپرسو بورسان دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

اصرار بایدن به تداوم فشار بر ایران

اصرار بایدن به تداوم فشار بر ایران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
اسپرسو بورسان ساعت ۸ صبح هر روز خلاصه‌ای از مهمترین اخباری که پیش از شروع معاملات بازارها لازم است بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

بورس روز گذشته متعادل و منفی بود. به طوری که شاخص کل افت ۴،۰۹۵ واحدی (معادل ۰.۲۷ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰.۶۴ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۹۲۴ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و فلزات اساسی و در بین نمادها شپنا، فولاد و میدکو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۳۸۱ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای خاورح و بوعلی بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای شپنا و بپاس داشتند.

رئیس کل بانک مرکزی: موضوع استفاده از ارز‌های ملی، یکی از محور‌های مهم رایزنی با مقامات بلندپایه اقتصادی روسیه بود و به زودی شاهد اجرایی شدن تفاهم‌های بدست آمده خواهیم بود.

آمارهای سازمان امور مالیاتی از مالیات ابرازی فعالان صنف طلا و جواهر نشان می‌دهد مالیات ابراز شده هر واحد طلافروشی در سال گذشته تنها حدود ۶ میلیون تومان بوده است.

مرکز آمار ، اطلاعات بانک مرکزی در خصوص قیمت مسکن خرداد در تهران را نقض کرد، قیمت مسکن تهران از مرز ۴۱ میلیون تومان عبور کرد.

سخنگوی صنعت برق: استفاده بدون محدودیت شبانه صنایع فولادی و سیمانی از برق کماکان تمدید شده و ادامه خواهد داشت.

اتحادیه مشاوران املاک تهران: هر نوع قراردادی در دفاتر مشاور املاک اعم از رهن، اجاره، خریدوفروش باید با ثبت کد رهگیری تنظیم شود.

وزارت بهداشت: فروش اینترنتی دارو ممنوع است. چراکه نمی‌توانیم اصالت دارویی که به صورت اینترنتی به دست مصرف کننده می‌رسد را تائید کنیم.

واکنش مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت به ورود یک شرکت ماکارونی به صنعت خودروسازی: هنوز مجوزی برای این شرکت صادر نشده است.

اعضای مجمع تشخیص مقرر کردند کنترل نقدینگی و ایجاد تناسب در نرخ رشد نقدینگی و رشد ناخالص داخلی به گونه ای باشد که هر ساله حداقل ۲۰درصد از نرخ رشد نقدینگی کاسته شود.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا، از بررسی عرضه خودرو در بورس در شورای عالی بورس خبر داد و گفت در صورت موافقت قطعی این شورا، خودرو در بورس عرضه خواهد شد.

معاون نظارت بر عملیات بازار بورس کالا: اینکه وزارت صمت به بورس کالا برای ابطال معاملات فشار می‌آورد صحیح است، اما در رابطه با ابطال بورس کالا تصمیم گیری می‌کند.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی آخر هفته گذشته بدون تغییر در نیمه کانال ۳۱ هزار تومان ماند.

بایدن: تا بازگشت ایران به برجام فشارها ادامه می‌یابد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شد که در سفر قریب‌الوقوع بایدن به منطقه، احتمال می‌رود تل‌آویو و ریاض در ۳ زمینه به توافق برسند: ۱- دو طرف وارد ائتلافی به رهبری آمریکا برای مقابله با «تهدیدات هوایی و دریایی» شوند که این ائتلاف برخی از کشورهای منطقه را نیز دربرخواهد گرفت. ۲- به هواپیماهای اسرائیلی اجازه پرواز در حریم عربستان داده شود که این مسیر حرکت هوایی را کوتاه‌تر خواهد کرد. ۳- به سعودی‌ها اجازه داده خواهد شد به مسجد الاقصی بیایند و در مقابل به ساکنان عرب اراضی اشغالی اجازه داده خواهد شد بدون پرواز به اردن یا ترکیه به‌صورت مستقیم به عربستان بروند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر