زنگ پایان

بورس تهران زیر بمباران اخبار برجامی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 30 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان ساعت کاری روز جاری افت 0.29 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.459 میلیون واحدی قرار گرفت. اما شاخص کل هم‌وزن نماینده سهام کوچکتر بازارسهام توانست خود را در مدار مثبت حفظ کند و رشد 0.35 درصدی را رقم زند.

ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم بااحتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به 3904 میلیارد تومان رسید و از این میان شاهد خروج پول 124 میلیارد تومانی از گردونه معاملات سهام بودیم که سیگنال مثبتی برای تداوم روند صعودی در کلیت بازار محسوب نمی‌شود.

در بخش اول این برنامه سعید مشکانی، کارشناس بازار سرمایه به تشریح تحولاتی که پیرامون بازار سرمایه و در بعد کلان اقتصادی رخ می‌دهد، پرداخت. وی در خلال این گفتگو به بیان این موضوع پرداخت که تصمیمات نابخردانه سیاست‌گذاران می‌تواند شرایطی را رقم زند که شیرینی برجام تبدیل به تلخی شود و شاهد ابتلای اقتصاد ایران به بیماری هلندی باشیم.

در بخش دوم این برنامه هم حامد پوسانه کارشناس بازار سرمایه به تشریح تحرکات داینامیکی بازار سرمایه پرداخت و یکی از مشخصه‌های نوینی را که می‌توان به کمک آن نسبت به تحرکات آتی بازار سرمایه آگاه شد، پرداخت.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
فعالین بازار سهام نسبت به برجام بدبین هستند؟
خرید سهام بر اساس برجام منطقی است؟
تحولات بنیادی صنعت خودرو در گرو چیست؟
کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه دارد؟
کاهش قیمت دلار به نفع اقتصاد است؟
وضعیت بازارهای موازی در شرایط موجود
تحرکات داینامیکی بازار سرمایه
پیشنهاد سردبیر