پیش بینی بورس فردا ۵ مرداد ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا ۵ مرداد ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: برای پیش بینی بورس فردا باید ببینیم در بورس امروز چه اتفاقاتی رخ داد و چه عواملی در روند بورس تاثیرگذار است و نیز انتظار چه اتفاقاتی را در بورس فردا داشته باشیم.
پس از یک روز سخت در بازار سرمایه، امروز شاهد بازیابی کلیت بازار سهام بودیم و معاملات در کلیت بازار با روند مطلوب‌تری پیگیری شد. امروز صبح پس از گفتگوی صالح‌آبادی، رییس بانک مرکزی با مجید عشقی، رییس سازمان بورس اخباری منتشر شد که سبب شد بازار کمی روان‌تر نسبت به روز گذشته پیگیری شود.
شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان ساعت کاری روز جاری افت اندک ۰.۰۷ درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع ۱.۴۳۸ میلیون واحدی قرار گرفت. دیگر نماگر مطرح بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر است، امروز عملکرد بدتری نسبت به همتای دیگر خود داشت و بازدهی منفی ۰.۷۲ درصدی را به ثبت رساند.

Loading...
روند روزانه شاخص‌های بورسی

تحلیل تکنیکال شاخص کل

از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار همانطور که پیش‌بینی میشد به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود واکنش نشان داد و از شدت عرضه‌ها کاسته شد. پیش بینی می‌شود این روند فردا هم ادامه یابد و روند نسبتا بهتری را نسبت به امروز داشته باشیم. اما در هر صورت در حال حاضر در روندی نزولی کوتاه مدت قرار داریم و مادامی که از سد مقاومت‌های استاتیک ترسیم‌ شده بگذریم می‌توان گفت که شاخص روند معاملات بهتری را پیش خواهد گرفت.

Loading...
تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

ارزش معاملات خرد سهام و حق‌تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به ۲۴۸۲ میلیارد تومان رسید که عدد بسیار قلیلی محسوب می‌شود و نکته خوبی برای ادامه روند شاخص گمارده نمی‌شود. از این میان شاهد خروج پول ۳۷۶ میلیارد تومانی از گردونه سهام توسط کدهای حقیقی بودیم که سیگنالی منفی جهت رشد سهام به حساب می‌آید. از طرفی باید به این نکته توجه داشت که صندوق‌های درآمد ثابت ورود پول هرگاه در ادوار اخیر به صورت مستمر ورود پول تجربه کرده‌اند بازار سهام مورد اقبال واقع نشده است.

Loading...
جزییات معاملات امروز بازار سهام

روند طی شده توسط شاخص کل بورس در روز جاری معاملاتی روندی اکیدا نزولی را طی کرد. بنابراین می‌توان این پیش بینی را داشت که فردا شاخص کل در مدار منفی کار خود را آغاز کند اما رفته رفته با توجه به اخبار و داده‌های موجود می‌توان نسبت به ادامه بازار مثبت بود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر