ادعای وزیر ارتباطات درباره سرعت اینترنت

ادعای وزیر ارتباطات درباره سرعت اینترنت
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران بار دیگر با اشاره به نتایج وب‌سایت «اسپید تست» (speed test) اعلام کرد که رتبه سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران از زمان آغاز وزارت او بهبود یافته است.

عیسی زارع پور در این‌باره گفت: زمانی که وزارت خانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه ۲۱ و هشت دهم مگابیت بر ثانیه بوده است و الان با حدود ۱۵ درصد افزایش به ۲۵ رسیده است سرعت اینترنت خانگی نیز حدود ۹ مگابیت بر ثانیه بوده و اکنون به حدود ۱۰ رسیده است.

وزیر ارتباطات همچنین اظهارکرد: مراجع جهانی و سایت‌های معتبری در مورد سرعت ارائه خدمات اینترنت قابل رجوع و استناد هستند و ما نیز آن را می‌پذیریم. این مراجع ماهیانه، بر اساس نتایج سایت “Speed Test” کشورها را در اینترنت سیار و ثابت اندازه گیری می‌کنند.

زارع پور تصریح کرد: البته این اعداد رضایت بخش نیست و ما در ارتباطات ثابت رتبه ۱۴۵ را در دنیا داریم و در شبکه سیار به میانگین جهانی نزدیک تر هستیم ولی این سرعت شایسته مردم ما نیست و به دلیل عقب ماندگی تاریخی این وضعیت ایجاد شده و حتماً باید سرعت و کیفیت افزایش پیدا کند و یکی از بال‌های شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پر سرعت و با کیفیت در سراسر کشور است اما پس رفتی هم نداشته‌ایم.

منبع: آی تی ایران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر