سقوط آزاد بیت کوین

قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار سقوط می‌کند؟

قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار سقوط می‌کند؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان-ستاره منصوری: بیت کوین در شب گذشته با افت قابل توجهی مواجه شد و تا حوالی ۲۹ هزار دلار کاهش قیمت را تجربه کرد، قیمتی که در ۵۲ هفته گذشته بی‌سابقه بوده است. در کل کریپتوکارنسی در حال گذراندن روزهای سختیست و با توجه به اوضاع اقتصاد جهانی، تورم و افزایش نرخ بهره به نظر می‌رسد این روزهای سخت همچنان ادامه دار باشد.

هرچند هفته گذشته بعد از اعلام افزایش نرخ بهره ۰.۵ درصدی بیت کوین مقاومت داشت و حتی تا ۳۹ هزار دلار افزایش یافت اما در ادامه و با ریزش بازارهای جهانی، شاخص‌های S&P500 و نزدک، کریپتوکارنسی نیز با واکنش روبه‌رو شده و افت قیمتی شدیدی را ثبت کرد. این کاهش قیمت در روز گذشته با بازگشایی بازار جهانی و افت مجدد تمامی بازارها، عمیق‌تر تکرار گردید و در نتیجه بیت کوین ۲۹ هزار دلار را لمس کرد.

قسمتی از فشار فروش شب گذشته به دلیل عرضه و فروش بنیاد لونا بوده است. استیبل کوین این بنیاد در چند روز اخیر درصدی از ارزش خود را از دست داده است. لونا که اخیرا با خرید حجم بالایی بیت کوین سبب افزایش قیمت این رمزارز، به شکل موقتی، شده بود، در شب گذشته با فروش بخشی از آن به فشار فروش موجود دامن زد و افت مجدد قیمت‌ها را سبب گشت.

در اغلب تحلیل‌های قبلی منتشر شده، احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ۳۰ هزار دلار مطرح شده بود.

آیا بیت کوین ۲۰ هزار دلار را خواهد دید؟

در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین در منطقه اشباع فروش قرار دارد و احتمالا شاهد رشد قیمت از این ناحیه باشیم. اما به طور کلی و با توجه به شرایط اقتصاد کلان، حال بد بازارهای جهانی و احتمال ادامه دار بودن سیاست‌های انقباضی، احتمال افت قیمت در بلند مدت همچنان وجود دارد.

در تایم فریم‌ روزانه مهمترین حمایت بیت کوین در محدوده ۲۸ الی ۳۰ هزار دلار قرار دارد که در گذشته بارها به آن واکنش داشته است. در صورت از دست رفتن این سطح حمایت بعدی در سطح ۲۲ الی ۲۴ هزار دلار است.

Loading...
تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

بر اساس داده‌‌های آنچین و سطح عرضه و تقاضا، احتمال افت قیمت و سپس مورد حمایت قرار گرفتن در محدوده ۲۲ هزار دلاری اشاره شده، بسیار زیاد است و تایید دیگریست بر شرایط تکنیکالی.

در ریزش‌های دوران نزولی سال ۲۰۱۸ و قبل‌تر بیت کوین در حدود ۷۰ الی ۸۵ درصد خود را از دست داد. اگر تاریخ دوباره تکرار شود و ریزش ۷۰ درصدی دیگری رخ دهد، قیمت بیت کوین به ۲۰ هزار دلار خواهد رسید. تقریبا در دوره نزولی، قیمت از سقف قیمتی قبلی کمتر نشده است، بنابراین احتمال حفظ محدوده ۲۰ هزار دلار زیاد است.

در حال حاضر اکثر سرمایه‌گذاران در حال خروج از بازار هستند و به نوعی شاهد خروج سرمایه هستیم. سرمایه‌گذران کوتاه مدتی در چند ماه گذشته به طور مداوم در ضرر در حال فروش بوده‌اند و سرمایه‌گذران بلند مدتی که در دو سال اخیر اقدام به خرید کرده‌اند تا حد زیادی از بازار خارج شده اند.

در واقع سرمایه‌گذاران بزرگ و بلندمدتی نیز در حال کاهش دادن ریسک خود و تا حدی ترک بازار هستند.

در حال حاضر ۴۵ درصد هولدرها در ضرر قرار دارند و سرمایه‌گذاران بلند مدت نیز اغلب در نقطه سربه‌سری در حال خروج از بازار هستند. در صورتی که افت قیمت‌ها ادامه داشته باشد آنها نیز در ضرر اقدام به فروش خواهند کرد و به شدت بر ترس حاکم و عرضه‌ها خواهد افزود.

در دوران نزولی و آخرای دوران خرسی قبلی در حدود ۶۰ درصد هولدرها در ضرر قرار گرفتند و تقریبا بازار در مرحله تسلیم و ناامیدی قرار داشت.

Loading...
تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین

از طرف دیگر شنیده‌ها حاکی از این است که شرکت‌های بزرگ از جمله مایکرواستراتژی در قیمت حدودا ۲۴ هزار دلار در مرحله سربه‌سری قرار خواهند گرفت و در صورت از دست رفتن این منطقه آنها نیز متضرر خواهند شد لذا یک سناریو وجود دارد که در این نقاط با ورود تقاضا جلوی کاهش بیشتر قیمت گرفته خواهد شد.

چه زمانی قیمت بیت کوین رشد خواهد کرد؟

در صورتی که شرایط اقتصاد کلان به ثبات رسد و سیاست‌های انقباضی و همچنین افزایش نرخ بهره متوقف شود، بازارها اماده تطبیق و ریکاوری با شرایط جدید خواهند شد و احتمالا شرایط برای شکوفایی دوباره کریپتوکارنسی بهبود خواهد یافت.

اکنون بیت کوین در حدود ۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داده و بر اساس بسیاری از شاخص‌ها در دوران رکودی قرار دارد. بیت کوین در اغلب آنها در کف نمودار قرار دارد اما این به معنی تمام شدن دوران نزولی و کف قیمت بیت کوین نیست. ممکن است این روند همچنان ادامه دار باشد و بیت کوین قیمت‌های پایین‌تر را نیز ببیند، اما ظاهرا بیت کوین تا حد زیادی از این راه را رفته است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر