پیش بینی بورس فردا ۱۸ آبان ۱۴۰۰

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان : نماگر اصلی بورس تهران در هنگام خاتمه ساعت معاملاتی امروز رشد 0.24 درصدی (معادل 3500 واحد) را تجربه کرد. اما برای پیش بینی بورس در روز آتی می‌بایست گریزی بر تحولات مشخصه‌های تاثیرگذار بر کلیت بازار داشته باشیم.

نرخ دلار که همواره به عنوان درایور اصلی تحرکات بازار سرمایه شناخته می‌شود، در جریان بازار امروز از مرز روانی 28 هزار تومان گذشت و تا حوالی 28170 تومان نیز پیشروی کرد و اینگونه بنظر می‌رسد که تا حوالی 28300 مقاومتی پیش روی آن وجود ندارد و می‌تواند رشد کند. فلذا از این نظر می‌توان امید این را داشت که صنایعی که درآمد دلاری دارند، تقاضایی از این حیث را تجربه کنند.

شاخص کل بورس هم همانطور که در پیش بینی بورس دیروز به آن اشاره شد رفته رفته از منفی به سمت مثبت پیش رفت و وضعیت بهتری را تجربه کرد. اینگونه بنظر می‌رسد که شاخص کل پول‌بک خود به این خط تمام کرده است و می‌تواند در بازار فردا رشد را تجربه کند اما به واسطه اینکه این چند روز گروه خودرو و به ویژه نماد خودرو لیدر بازار بوده است می‌توان این انتظار را داشت که با رسیدن خودرو به مقاومت خود با افزایش عرضه روبرو شود. به موجب این اتفاق ممکن است موجی از عرضه را در نیمه بازار تجربه کنیم اما به طور کلی پیش بینی می‌شود که شاخص کل و کلیت بازار فردا وضعیت بهتری نسبت به امروز را تجربه کند.

نمودار شاخص کل بورس ( لگاریتمی - روزانه )

روندی نمودار شاخص کل در طول امروز داشت و به ویژه نیمه پایانی بازار حاوی این نکته است که بازار فردا با شیب نزولی کار خود را آغاز خواهد کرد و با رسیدن به نیمه بازار همانطور که بالاتر ذکر شده است وضعیت روبه بهبود رود. یعنی انتظار این را داریم که شاخص در مدار منفی کار خود را آغاز کند. به طورکلی هم با استناد به نکته که در پایان بازار امروز روند صف‌های خرید و فروش هردو صعودی بود می‌توان انتظار رشد ارزش معاملات را از بازار فردا داشت.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر