بورسان - Bourseon
سرمایه‌گذار شو

تاثیر ممنوعیت واردات لوازم خانگی بر اقتصاد خانوار

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 6 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

در جریان این برنامه سرمایه‌گذارشو همراه شکوفه حبیب‌زاده از تحریریه بورسان و اکبر پازوکی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران به بررسی تحولات اخیر این بازار پرداختند و در ادامه تاثیر این تحولات را بر اقتصاد خانوار توضیح دادند.

حبیب‌زاده در ادامه به توضیح قانون منع واردات لوازم خانگی پرداخت و تاریخچه اعمال این قانون را تشریح کرد.

به گفته وی به منع واردات موجب افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار شده است و در این حال گلایه‌ها نسبت کیفیت تولیدات داخل افزایش پیدا کرده است.

در ۷ مهر ماه شاهد نامه رهبری خطاب به رییس جمهور بودیم که به حمایت از تولیدکنندگان داخلی همزمان با منع واردات محصولات دو شرکت کره‌ای تاکید داشت. در گام بعد هم رییس جمهور این نامه را به وزیر اقتصاد ابلاغ نمودند.

پازوکی به تصریح این نکته پرداخت که به بهانه تولید نباید برخی از مسائل نادیده گرفته شود و همه مشکلات را به تولیدکننده نسبت دهیم.

به گفته وی در هیچ زمانی سیاست‌گذار نیامد از تولیدکننده و چه از واردکننده در یک جلسه دعوت کنند و نظرات آنها را جویا شوند. این موضوع سبب شد که ناهماهنگی میان این دو بوجود بیاید که در نهایت به ضرر صنعت تمام شد.

رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران این نکته را تصریح کرد که امروز پس از ۴ سال اکثر مشکلات بر دوش مردم بوده است. در یک سال و نیم اخیر کیفیت تولید دگرگون شده است و رشد چشم‌گیری پیدا کرده‌اند.

وی همچنین این موضوع را بیان نمود که با توجه به شرایط موجود کسانی که قصد خرید لوازم خانگی را دارند، هر زمانی که توانستند اقدام به خرید خود کنند و این خرید خود را ترجیحا به تعویق نیاندازند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر