چهارراه

گزارش میدانی از بازار خودرو در هیجان دلار و برجام

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 21 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

همزمان با آغاز دور هفتم مذاکرات احیای برجام در وین، قیمت دلار به نزدیکی ۳۰ هزار تومان رسیده است. حتی برخی معامله‌گران در خیابان فردوسی اذعان می‌کنند که روند بازار ارز خلاف پیش‌بینی آن‌ها بوده است. در بخش نخست این برنامه چهارراه اشاره شد که رشد دلار در مقطع کنونی می‌تواند نشانه‌ای از فشار پولی، شدت خروج سرمایه از کشور یا ناامیدی معامله‌گران نسبت به مذاکرات وین باشد.

در بخش دوم برنامه در گفت‌وگو با برخی نمایشگاه‌داران و کارشناسان بازار خودرو، اثر چهار عامل رشد نرخ ارز، شروع مجدد مذاکرات برجام، آزادسازی واردات خودرو و احتمال آزادسازی قیمت کارخانه خودروهای داخلی را بر قیمت‌ها و وضعیت معاملات بازار خودرو بررسی کردیم. علاوه بر این، سری به بازار خرید و فروش خودروی چیتگر زدیم تا ببینیم فعالان این بازار چه نگاهی به تحولات اخیر دارند.

در سومین بخش آرمان علایی، خبرنگار بورسان ۵ نوع وام خرید مسکن را از نظر ارزندگی و میزان پوشش هزینه خرید خانه بررسی کرد و توضیح داد وام بانک سامان اگرچه بیشترین میزان پوشش از هزینه کل خرید ملک را دارد اما نرخ سود بالا و اقساط سنگین آن از جذابیت این وام می‌کاهد. وام اوراق بانک مسکن اما با وجود پوشش کمتر هزینه، به واسطه اقساط بلندمدت، بهره نسبتا پایین‌تر و ارزش افزوده ایجاد شده در پایان دوره، از باقی گزینه‌ها جذابیت بیشتری دارد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
گزارش بازار ارز
گفت‌وگو با نمایشگاه‌داران درباره آخرین تحولات بازار خودرو
گزارش میدانی از بازار خودروی چیتگر
بررسی به صرفه‌ترین وام‌های خرید مسکن
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر