مشکلات چینی‌ها گریبان بازارهای دنیا را گرفت

دلایل اصلی ریزش بیت کوین

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان- ستاره منصوری: بیت‌کوین در چند ماه اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده است و بعد از ریزش‌ها شدید توانست تا محدوده ۵۳ هزار دلار بهبود یابد. اما بر خلاف انتظار نتوانست در محدوده اشاره شده تثبیت شود و دوباره تا سطح ۴۲ هزار دلار افت قیمت را تجربه کرد.

در چند مدت اخیر بیت‌کوین بارها به سمت ۴۸ هزار دلار حرکت کرده اما نتوانسته بر این مقاومت مهم غلبه کرده و به مسیر صعودی خود ادامه دهد. درحالی‌که داده‌های درون شبکه‌ای نشان از وضعیت مطلوب بیت‌کوین دارد و عرضه این رمزارز به کمترین میزان خود در سه سال اخیر رسیده است، بیت‌کوین برای بار چندم از مقاومت اشاره شده شکست خورد و تنها در چند ساعت نزدیک به 10 درصد افت داشت.

بلومبرگ باعث ریزش دوباره بیت کوین شد

دلایل اصلی ریزش قیمت بیت کوین چیست؟

به‌طور کلی اکثرا سپتامبر ماه خوبی برای بیت کوین و رمزارزها نبوده و همواره در این ماه با ریزش و افت قیمت همراه بوده است. دلایل مختلفی برای این موضوع مطرح است، ولی مهم‌ترین علت آن مربوط به سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری دولت آمریکا برای سه ماهه اخر سال است.

اما دلیل مهم‌تری برای ریزش قیمت بیت کوین در روز جاری وجود داشت. از هفته گذشته انتظارات برای ریزش این ارز به دلیل سیاست‌های فدرال رزرو و بازگشایی بازار جهانی در سطح بالایی قرار داشت. اما از طرف دیگر به دنبال مشکلات ایجاد شده برای شرکت چینی اورگرند و تصمیمات احتمالی فدرال رزرو، بازار جهانی، کامودتی‌ها و بورس با ریزش مواجه شد و این افت به بازار ارزهای دیجتال نیز سرایت کرد. تمامی موارد اشاره شده سبب ایجاد وقایع امروز شدند.

شرایط اقتصادی در دنیا اثرات خود را بر تمام بازارها از جمله کریپتوکارنسی خواهد گذاشت. به نظر می‌رسد دولت آمریکا به دنبال کاهش تورم بوده و انتظارات تورمی نیز در این کشور رو به کاهش است. به علاوه شاخص دلار آمریکا نیز روند صعودی یافته، که نشان دهنده افزایش قدرت این ارز است. همچنین شایعاتی مبنی بر اجرای سیاست انقباضی و افزایش نرخ بهره مطرح است که سبب ایجاد رکود در تمامی بازارها از جمله رمزارزها خواهد شد.

از طرف دیگر، به گزارش وال استریت، به دلیل افزایش حملات باج‌افزارها و اخاذی آنها از طریق ارزهای دیجیتال، دولت بایدن به دنبال قانون‌گذاری، محدود کردن و تحریم بخشی از کریپتوکارنسی است تا از این طریق توانایی آنها به رسیدن به پول مورد نظر را محدود کند و نیز با پولشویی مقابله کنند.

مسئله دیگر مربوط به اعمال مالیات است. شنیده‌ها حاکی از آن است که دولت آمریکا درصدد اعمال مالیات بر سود خالص ناشی از فروش بیت‌کوین و دیگر دارایی‌های دیجیتال است و تریدرهایی که در کمتر از ۱۲ ماه سود کسب کرده‌اند نیز باید گزارش مالی ارائه دهند.

مجموع عوامل اشاره شده بر ایجاد ترس و افزایش فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال موثر است و درنهایت کاهش قیمت بیت‌کوین را رقم زده‌اند.

وضعیت بیت‌کوین و دیگر بازارها تا حد بالایی وابسته به تصمیمات فدرال رزرو در جلسه امروز است و باید دید که به چه صورت پیش خواهد رفت.

درحال‌حاضر بیت‌کوین در حوالی ۴۳ هزار دلار در حال نوسان است و حمایت مهم پیش روی آن در محدوده ۴۱ الی ۴۲ هزار دلار قرار دارد. به نظر می‌رسد بیت‌کوین در حال تکرار الگویی است که در ماه می‌تشکیل داده است. در صورت تایید این سناریو احتمال ریزش بیت‌ کوین تا ۳۷ هزار دلار وجود دارد.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر