شروع سبز بازار جهانی علیرغم نگرانی از آمار چینی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: کامودیتی‌ها معاملات هفته جدید را مثبت آغاز کردند. در بازار نفت علیرغم احتمال افزایش عرضه نفت ایران، معامله‌گران انتظار دارند با احیای اقتصادهای جهان تقاضا رشد بیشتری داشته باشد. به طور مثال تحلیلگران ANZ انتظار فزونی ۶۵۰ و ۹۵۰ هزار بشکه‌ای تقاضا نسبت به عرضه طی فصل سوم و چهارم سال میلادی را دارند. در همین حال بسیاری چشم انتظار نشست فردای اوپک و متحدانش هستند که انتظار می‌رود سرعت افزایش عرضه خود را تغییری ندهند.

در این خصوص بخوانید: ترس شاهزاده سعودی از نفت ایران

خوشبینی به احیای اقتصادها در همین حال بازارهای سهام آمریکا را نیز به نزدیکی سطوح تاریخی رسانده است. امروز اما بازارهای آمریکا و انگلیس در تعطیلات رسمی به سر می‌برند.

با این حال نگرانی‌هایی ایجاد شده از آن که ریکاوری اقتصاد چین در حال کند شدن بوده و در واقع اوج خود را رد است. آمار شاخص مدیران خرید آسیا و چین (دماسنجی از وضعیت تولید) در ماه گذشته کمی ضعیف‌تر از انتظارات ظاهر شد.

طلای جهانی در یک ماه اخیر از تضعیف شاخص دلار، نرخ بازدهی اوراق کمی پایین‌تر و همچنین سورپرایز آمار تورم آمریکا که بیشترین جهش از سال ۲۰۰۸ را داشت، بهره برده است. برخی نگرانی‌ها نیز از آغاز موج جدید کرونا در جنوب شرق آسیا وجود دارد که می‌تواند به نفع اونس تمام شود. برخی تحلیلگران اکنون حرف از رسیدن اونس به ۱۹۵۰ دلار می‌زنند که در صورت دستیابی بیشترین قیمت طلای جهانی در سال ۲۰۲۱ خواهد بود. در نظرسنجی کیتکو نیز ۵۷ درصد کارشناسان روند قیمتی طلا را صعودی ارزیابی کردند. یکی از ریسک‌های هفته پیش رو آن است که آمار اشتغال که جمعه منتشر می‌شود با سورپرایز خاصی همراه باشد.

نمای بازار جهانی در آغاز معاملات هفتگی جدید
اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر