واکنش بازار جهانی به آمار ضعیف بازار کار آمریکا

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: بازار جهانی امروز معاملات هفتگی خود را عمدتا نزولی آغاز کرد. اونس طلای جهانی 1890 دلار، شاخص نفت برنت 71.5 و قیمت مس 9913 دلار است.

قیمت طلای جهانی تحت تاثیر ضعیف‌تر از انتظار ظاهر شدن آمار اشتغال غیرکشاورزی آمریکا کاهش یافته است؛ چراکه نگرانی معامله‌گران از اینکه فدرال رزرو زودتر دست به افزایش نرخ بهره بزند را کمرنگ کرد. سیاست انقباضی می‌تواند با تقویت شاخص دلار، بر اونس اثر منفی داشته باشد.

با این حال شاخص دلار معاملات را صعودی آغاز کرد اگرچه به نظر تحت فشار قرار دارد. تمرکز معامله‌گران این هفته بر آمارهای شاخص قیمت مصرف‌کننده، جلسه بانک مرکزی اروپا برای مشخص کردن سیاست پولی در پنجشنبه و همچنین نشست ۱۵ و ۱۶ ژوئن فدرال رزرو است.

در بازار نفت همچنان نگرانی از احیای برجام و اضافه شدن عرضه ایران به بازار وجود دارد؛ اگرچه بسیاری از کارشناسان عقیده دارند در نیمه دوم سال میلادی تقاضا در هر صورت از عرضه پیشی خواهد گرفت. آوتار سندو، مدیر ارشد بخش کامودیتی‌های Phillips Futures به این مسأله هم اشاره می‌کند که احتمالا بخشی از معامله‌گران پس از آنکه نفت خام آمریکا ۷۰ دلار را لمس کرد دست به شناسایی سود زدند.

واردات چین در ماه مه تحت تاثیر افزایش قیمت کامودیتی‌ها سریع‌ترین رشد خود در ۱۰ سال اخیر را تجربه کرد. با این حال صادرات ضعیف‌تر از انتظار ظاهر شد که احتمالا به دلیل اختلال ایجاد شده ناشی از افزایش موارد کرونا در جنوب این کشور بوده است.

بازار جهانی معاملات هفتگی خود را نزولی آغاز کرد
اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر