بورسان - Bourseon

طرح رتبه‌بندی معلمان شامل کادر اداری می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
یکشنبه هفته آینده لایحه رتبه‌بندی معلمان در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش از بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی روز یکشنبه هفته آتی خبر داد و افزود: رتبه‌بندی معلمان شامل کادر اداری نیز هست و با در نظر گرفتن اینکه باید در جذب نیروی آموزشی و اداری مانند دانشگاه تجدیدنظر داشته باشیم این تفکیک دایمی باشد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش، کمبود نیروی انسانی را از چالش‌های اصلی در آموزش و پرورش دانست و با تأکید بر اینکه ساماندهی نیروی انسانی یک الزام برای آموزش و پرورش است ادامه داد: بزرگ‌ترین معضل و مشکل در آموزش و پرورش، نیروی انسانی است و تربیت نیروی انسانی ماهر باید در اولویت باشد، همان کاری که در گذشته در مراکز تربیت معلم انجام می‌شد.

هدف اصلی از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

احمدی لاشکی با بیان اینکه هدف اصلی از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، در درجه اول ارتقای جایگاه و منزلت معلمان و فرهنگیان است ابراز کرد: امیدواریم مجلس شورای اسلامی طرح رتبه‌بندی معلمان را نهایی کند که این وزارتخانه نیز آمادگی اجرای آن را دارد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: نباید کم‌کاری در سیستم باعث چالش دیگری در آموزش و پرورش باشد و ضروری است صدور ابلاغ و کلاس‌بندی و ساماندهی نیروی انسانی تسریع یابد.

وی با اشاره به انعقاد توافق سه‌جانبه بین وزارت آموزش و پرورش، ثبت اسناد و املاک کشور و بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: از اقدامات مؤثری که در راستای سرعت گرفتن سندسازی املاک آموزش و پرورش صورت‌گرفته امضای این تفاهمنامه بود.

احمدی لاشکی تصریح کرد: براساس این تفاهمنامه اداره ثبت اسناد، املاک و بنیاد مسکن در کارگروهی که به همین منظور تشکیل شده است کمک‌رسان آموزش و پرورش خواهند بود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در پایان با اشاره به افزایش بودجه آموزش و پرورش ابراز کرد: مجموعه اعتبارات وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌های تابعه آن بدون اعتبارات متفرقه در لایحه بودجه ۱۴۰۰ نسبت به اعتبارات سال گذشته افزایش یافته است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر